Комітет підтримав доопрацьований законопроект Порошенко про Донбас

Комітет з питань національної безпеки і оборони рекомендує парламенту прийняти за основу та в цілому доповнений президентський законопроект про самоврядування на Донбасі.

За підтримку оновленого проекту №7164 за основу і в цілому підняли руки 8 народних депутатів, проти виступили четверо депутатів, утрималася лише Надія Савченко, передає Центр журналістських розслідувань.

Доопрацьований законопроект містить пункт, яким уточнюються умови пролонгації особливого статусу окремих районів Донецької та Луганської областей.

“Встановити, що, відповідно до статті 10 Закону України” Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей “, особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей вступає в силу виключно після виконання всіх умов, викладених в статті 10 зазначеного закону, зокрема, в частині, що стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України “, – йдеться в зако нопроекте.

Раніше Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони рекомендував повернути його на доопрацювання автору. Порошенко подав оновлений законопроект в цей же день.

Також комітет рекомендує заради прийняти за основу раніше схвалений законопроект №7163 з поправкою в ч.1 ст.7, згідно з якою пропонують прибрати згадку Мінських домовленостей.

Нагадаємо, проект №7163, зокрема, визначає окуповані Росією території в Донецькій і Луганській областях і визнає право України на самооборону відповідно до ст. 51 Статуту ООН.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine