В ЄС сподіваються на дипломатичну реінтеграцію і деокупацію Донбасу

Донбас

В Євросоюзі вважають прийнятий закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях» внутрішньою організацією українських цивільних і військових структур.

У той же час, там сподіваються на продовження виконання зобов’язань в рамках Мінського і Нормандського процесів, повідомляє «Укрінформ» з посиланням на слова офіційного представника ЄС, передає Центр журналістських розслідувань.

«Цей закон стосується внутрішньої організації українських цивільних і військових структур в контексті конфлікту на сході України, з огляду на майбутню реінтеграцію територій, які зараз є непідконтрольними українському керівництву, – заявила прес-секретар і додала. – Ми очікуємо, що дипломатичні зусилля у вирішенні конфлікту, в зокрема в форматі «Нормандське четвірки» і Тристоронньої контактної групи, триватимуть на основі виконання всіх відповідних зобов’язань ».

Нагадаємо, 18 січня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №7163 «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях», згідно з яким Росія визнається країною-агресором, а за Україну визначається право на самооборону в відповідно до ст. 51 Статуту ООН. За проект закону проголосували 280 народних депутатів.