Війська РФ контролюють більшу частину Мар’їнки, однак місто зруйноване вщент – розвідка Британії

Донбас
Зняті БПЛА руїни міста Мар’їнка на Донеччині. Фото: Kostiantyn Liberov & Vlada Liberova

За даними британської розвідки, зараз війська РФ контролюють більшу частину міста Мар’їнка на Донеччині, яке зруйноване вщерть. Проте, українські війська продовжують контролювати невеликі ділянки території на західній околиці міста.

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

«Протягом останніх тижнів російські війська повільно просувалися через руїни Мар’їнки, міста в Донецькій області. Зараз Росія, ймовірно, контролює більшу частину забудованої території. Однак українські війська, як і раніше, контролюють окремі ділянки території на західній околиці міста», – йдеться у в огляді.

Як зазначають у британській розвідці, Мар’їнка перебуває на лінії фронту з 2014 року. До війни в місті проживали 9 тис. осіб, але, судячи зі знімків із БПЛА, зараз воно повністю зруйноване, і більшість будівель перетворилася на руїни.

«Поновлені зусилля Росії проти Мар’їнки є частиною осіннього наступу Росії, пріорітетом якого є розширення російського контролю над рештою території Донецької області, що, скоріш за все, залишається однією з головних цілей Кремля у війні», – вказують аналітики.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter