На полігоні села Трудівське ЗСУ ліквідували комбрига армії РФ та кількох офіцерів

Донбас
Ліквідовані ударом HIMARS у районі Трудівського російські піхотинці та їх командир Гусейн Мусаєв. Фото: investigator.org.ua

За даними спільнот та самостійних OSINT-рів, в результаті ракетного удару, який ЗСУ завдали за допомогою високомобільних ракетно-артилерійських систем HIMARS по російському полігону поблизу окупованого м. Волноваха Донецької області, загинув полковник, щонайменше 3 лейтинанти і понад 60 солдатів Збройних сил РФ.

Як розповідав Центр журналістських розслідувань, «прилетіло» 20 лютого 2024 року між селищами Рибинське та Трудівське, що в 15 км на схід від Волновахи, де окупантів вишукували начебто для зустрічі керівництва.

Розташування полігону РОА у Волноваському районі на Google Maps та наслідку удару HIMARS 20.02.2024. Колаж: investigator.org.ua

Як з’ясувалося, на полігоні зібралися солдати та офіцери 36-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади ЗС РФ, які, вочевидь, очікували на прибуття командира – полковника Мусаєва Гусєйна Вілаятовича. 

Днями окупанта поховали на історичній батьківщині, у Азербайджані. Дата смерті полковника Мусаєва – 20 лютого 2024 року.

У мережі опубліковано також список із 68 загиблих 20.02.2024 військовослужбовців 36-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади на полігоні с. Трудівське. Серед «200-х»  росіян ідентифіковано також лейтенанта Козирєва Нікіту, лейтенанта Лоєнко Максіма Гєннадьєвіча і молодшого лейтенанта Гаськова Дмітрія Ігорєвіча.

Ліквідовані офіцери ЗС РФ полковник Мусаєв Гусєйн, лейтенанти Максім Лоєнко, Дмітрій Гаськов та Нікіта Козирєв. Колаж: investigator.org.ua

Проаналізувавши фото та відео з місця влучання ракет HIMARS, опублікованих наступного ж дня у російських пабліках, та супутникові знімки місцевості, вдалося визначити приблизне місце ураження особового складу російської окупаційної армії.

Судячи зі згарища, останнє шикування для 68 бійців 36-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади ЗС РФ та їхнього комбрига відбулося у лісосмузі поряд із тренувальним полігоном.

Порівняння супутникових знімків апарату Sentinel-2 ймовірного місця ураження солдатів та командування 36-ї огмбр ЗС РФ поблизу с.Трудівське. Колаж: investigator.org.ua

У мережі порахували, що за місяць ЗСУ знищили понад 150 окупантів ударами по чотирьох полігонах:

У вересні 2023 року Центр журналістських розслідувань виявив понад двох десятків тренувальних таборів російської армії на захоплених частинах Приазов’я та Причорномор’я загальною площею близько 50 000 гектарів.

Подробиці читайте у матеріалі: «Таємні полігони армії РФ на Півдні України. Де окупанти тренуються вбивати українців?».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter