Сергій Старушко

Сергій Старушко

журналіст

Статті автора (65)
13.02.2024
Південь
Мілітаризація РФ українських дітей. Кірієнко і Балицький збираються відкрити у Бердянську окупаційний військовий центр для молоді

Окупанти оголосили про наміри побудувати у Бердянську центр військово-спортивної підготовки молоді «Воїн» на косі, а з будинку культури планують зробити школу з підготовки кадрів для роботи з підлітками.

10.02.2024
Влада
Виробництво мастил на родовищі води із Смарагдової мережі. Влада Київщини не проти

Колись “Райське джерело” для мешканців селища на Київщині може перетворитися на  криницю нафтопродуктів. Виробник бутильованої питної води з такою едемською назвою передав в оренду територію свого підприємства ТОВці, яка планує розливати мастила та оливи. Департамент Київської обласної адміністрації погодив небезпечне для екології виробництво на території, що входить до Смарагдової мережі Європи, з чим не збирається…

07.02.2024
Південь
Окупанти створюють на Запоріжжі фонд віджатого майна. Житло роздаватимуть фахівцям, які приїхали з Росії

Росіяни і колаборанти оголосили нові етапи масштабної експропріації на ТОТ України. У Запорізькій області окупаційна влада планує створити спеціальний фонд «націоналізованих» будинків і квартир, а у Донецькій області законні власники мають упродовж місяця довести своє право на нерухомість.

06.02.2024
Південь
ЦЖР з’ясував, хто у Бердянську допомагає окупантам збирати дрони і ремонтувати техніку

Росіяни налагодили ремонт бронетехніки та виробництво БПЛА на бердянському підприємстві з виробництва сільгосптехніки. ЦЖР ідентифікував підприємство, де збирають дрони, за координатами, вказаними партизанським рухом українців та кримських татар АТЕШ.

02.02.2024
Південь
Окупанти запускають вкрадену на півдні України у ДТЕК Ріната Ахметова Приморську ВЕС

На тимчасово окупованій частині Запорізької області росіяни налагоджують роботу вже другої вітроелектростанції на узбережжі Азовського моря, яка належить холдингу ДТЕК олігарха Ріната Ахметова – Приморської. Першою була Ботієвська ВЕС.

31.01.2024
Влада
Декларанти-ухилянти з Бердянська та статки кандидата на голову військової адміністрації на Запоріжжі

Січень 2024 року для українських посадовців – кінцевий термін для подання декларацій за 2021 та 22-й роки, а до 31 березня мають бути оприлюдненні доходи та витрати за 2023 рік. Це, зокрема, стосується і міських голів та очільників військових адміністрацій тимчасово окупованих територій на Півдні України. Центр журналістських розслідувань розповідає про ухилянтів від декларування своїх…

28.01.2024
Війна
Ще більше фортифікацій. ЦЖР знайшов нові укріплення окупантів на Запоріжжі

Російська армія не припиняє зводити укріплені лінії оборони на окупованому півдні України. Кілька десятків нових фортифікацій з’явилися у глибокому тилу поблизу Токмака та Бердянська.

18.01.2024
Блоги
Як Росія будує залізничний сухопутний коридор на Півдні України

Залізничний транспорт залишається найефективнішим засобом в російсько-українській війні для переміщення підрозділів, боєприпасів та обладнання.

Запорізька ОДА в січні розіграла 70 млн грн на фортифікаціях, але не змогла закупити «зуби дракона»

З початку 2024 року управління капітального будівництва Запорізької облдержадміністрації провело 3 аукціони на загальну суму 70 млн грн із закупівлі колючого дроту і будматеріалів для фортифікаційних споруд. Ще 3 тендери на 200 млн грн зірвалися з різних причин.

15.01.2024
Південь
Хто і як будує фортифікації для оборони Запоріжжя за мільярди гривень?

Запоріжжя – друге після Херсону велике  прифронтове місто на Півдні України. До лінії безпосереднього зіткнення з російською армією – менше 40 км. Дві третини Запорізької області окуповані з перших днів російської навали на Україну, і на захопленій території найбільшу систему фортифікацій сучасності побудували загарбники. Вільна територія Запорізької області поки похвалитися такою ж оборонною мережею не…