Керченський міст обмежить можливості українських портів – МінТОТ

Через будівництво арки Керченського моста РФ встановлює обмеження для проходження суден в українські порти в Азовському морі, що суперечить Конвенції ООН з морського права.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, передає Центр журналістських розслідувань.

Висота арки, за російським проектом, буде мати обмеження в 33 метри над рівнем моря.

Якщо раніше прохід Керченської протоки було дозволено судам довжиною до 200 метрів, то тепер РФ заявляє про обмеження дозволеної довжини в 160 метрів.

Новим вимогам до габаритів суден, за інформацією Маріупольського порту, не відповідають щонайменше 144 судна, які заходили в порт протягом минулого року, що становить 23 відсотки від загальної кількості. Саме на ці судна припадає 43 відсотки вантажопереробки порту.

Встановлено обмеження призведуть до того, що до Маріупольського морського порту зможуть заходити тільки суду з порівняно меншою повною вантажопідйомністю (10 тисяч тонн). Це, в свою чергу, впливатиме на конкурентоспроможність порту, оскільки такими судами можна перевозити вантажі в межах Чорного і Середземного морів. На інші континенти – в Азію, Африку і в американські країни перевезення здійснюється судами океанських класів. Оскільки більше за розміром судно дозволяє зменшити вартість морського перевезення в розрахунку на одну тонну вантажу, сказано в повідомленні.

Згідно статті 44 Конвенції ООН з морського права 1982 року, «держави, що межують з протоками, не повинні перешкоджати транзитному проходу і повинні відповідним чином оповіщати про будь-яку відому їм небезпеку для судноплавства в протоці або прольоту над протокою. Не повинно бути ніякого припинення транзитного проходу».

Нагадаємо, що за дорученням прокуратури АРК призначена і проводиться інженерно-екологічна експертиза в рамках розслідування кримінальної виробництва за фактом порушення правил екологічної безпеки в Азовському і Чорному морях через будівництво Росією моста в Керченській протоці. До експертизи залучать і NASA, відповідне міжнародне доручення вже підготовлено.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine