«Міністру» з ТОТ Запоріжжя, колаборанту із Севастополя, фігуранту розслідування ЦЖР Антону Тицькому, загрожує до 15 років в’язніці

Крим
Антон Тицький, «міністр» окупаційного «уряду» РФ у Запорізькій області. Фото: ForPost

Прокуратура АРК та міста Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт щодо «міністра молодіжної політики Запорізької області», «самооборонівця» із Севастополя. За інформацією Центру журналістських розслідувань, мова йде про Антона Тицького.

Дії обвинуваченого кваліфіковано як:

– посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 2 ст. 110 КК України);
– державна зрада (ч. 1 ст. 111 КК України у редакції 2014 року);
– колабораційна діяльність (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Спеціальне досудове розслідування здійснюється ГУ НП в АР Крим та м. Севастополі.

“Чоловік розпочав активну проросійську діяльність ще до окупації півострова. Зокрема, у 2013 році він очолив низку прокремлівських організацій та установ. Виступав за захист російської мови та культури. З початку окупації Криму збройними силами РФ, він одразу почав займатися координацією діяльності незаконних збройних формувань на півострові, зокрема, «Самооборони Криму» та інш. Чоловік організовував матеріально-технічно забезпечення НЗФ”, – повідомляє прокуратура.

Там додали, що «кар’єра» обвинуваченого стрімко розвивалася, зокрема, він був радником голови ради міністрів окупованого півострова Сергія Аксенова, а також став депутатом партії «Єдина Росія».

“Після повномасштабного вторгнення РФ на територію України, обвинувачений обійняв посаду «міністра молодіжної політики» у окупованій частині Запорізькій області. За свої «заслуги» чиновник неодноразово отримував нагороди від різних окупаційних адміністрацій. Зокрема, він нагороджений медалями «За захист Республіки Крим» та «За заслуги перед Донецькою Народною Республікою 3-го ступеня», – повідомляє прокуратура АРК.

Антон Робертович Тицький, громадянин України, якого у червні 2022 року призначено керувати «министерством по молодежной политике ВГА Запорожской области». Однак на окупованому півдні він з’явився ще навесні і керував пропагандистськими проектами по лінії «Росмолодежи», де трудився радником голови. Тоді ж ЦЖР повідомляв про деякі віхи біографії цього колаборанта.

У 2012 році Тицький балотувався у народні депутати України від партії «Руський блок», яка набрала менше половини відсотка голосів. У лютому-березні 2014 року стояв на блокпостах незаконного збройного формування «Самооборона Севастополя», очолював штаб «Русского интернационала» — організації, створеної російською партією «Родина», і всіляко сприяв окупантам. Покерувавши кримською організацією «Родины», Антон Тицький подався до Москви, де прилаштувався до Федерального агентства у справах молоді («Росмолодежь»).

Наприкінці літа з’явилася інформація, що під керівництвом Тицького на Запоріжчині працює Іван Комеловще один севастопольський учасник «русской вєсни». Він не проявляє якусь публічну активність, тож незрозуміло, чим і в якому статусі займається.

Детальніше читайте в розслідуваннях ЦЖР Фейковий «уряд» на Запоріжчині: вологодський «сєвєрсталівець» та колаборант з Криму і «Уряд» окупованої РФ Запоріжчини: російсько-кримський десант і місцеві зрадники в реєстрі