Telegram видалив канал «Крымский СМЕРШ» блогера-колаборанта Олександра Таліпова, який публікував персональні дані проукраїнських кримчан

Крим
Кримський колаборант Олександр Таліпов у місті Олешки на окупованій Херсонщині. Фото: тг-канал Таліпова

Telegram видалив канал блогера-колаборанта Олександра Таліпова, який публікував персональні дані проукраїнських кримчан. Про це писав ЦЖР у матеріалі «Крымский СМЕРШ». Хто організовує переслідування українців.

Канал створив Олександр Таліпов — зрадник, колишній український прикордонник, який співпрацює з ФСБ. Він нацьковує силовиків на кримчан, які виступають проти війни в Україні.

Прокуратура АРК скерувала до суду справу проросійського блогера з Криму. Дії Таліпова кваліфікували як пособництво державі-агресору (ч.1 ст. 111-2 КК України). Йому загрожує до 12 років позбавлення волі.

У Криму діє спільнота російських стукачів, які вишукують серед кримчан тих, хто не любить путінський режим та не підтримує агресію Росії проти України. Потім на таких людей пишуть доноси, їх булять в мережі, змушують вибачатися на камеру, а дехто потрапляє під переслідування спецслужб і в кращому випадку — платять штраф, у гіршому — отримують тюремний строк.

Центр журналістських розслідувань розповідав хто і як організовує цькування та переслідування противників війни і російської окупації в Криму.