До суду скеровано обвинувачення стосовно судді-зрадника Ігоря Радіонова, який очолив окупаційний «Верховний суд Криму»

Крим
Ігор Радіонов, суддя-зрадник.

Прокуратура АР Крим та Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього судді Апеляційного суду АР Крим, який після окупації півострова зрадив присязі, перейшов на службу до Росії та обійняв посаду голови окупаційного «Верховного суду Республіки Крим». За інформацією Центру журналістських розслідувань йдеться про суддю-зрадника Ігоря Радіонова.

Як повідомляє прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, дії Радіонова кваліфіковано як державна зрада за ч.1 ст.111 КК України, санкція якої передбачає до 15 років позбавлення волі.

«Після окупації півострова «служитель Феміди» зрадив присязі на вірність народу України та перейшов на службу до ворога. Встановлено, що обвинувачений у 2014 році прийняв пропозицію держави-агресора та обійняв посаду голови окупаційного «Верховного суду Республіки Крим»», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, представляючи інтереси ворога, обвинувачений сприяє зміцненню режиму держави-окупанта, а також проведенню підривної діяльності проти України на шкоду її суверенітету та територіальній цілісності.

Прокуратура традиційно не називає імені судді-зрадника. За даним Центру журналістських розслідувань, йдеться про колишнього суддю Апеляційного суду АР Крим Ігоря Радіонова.

Нагадаємо:

  • 13 листопада 2014 року Ігор Радіонов був призначений головою так званого «Верховного суду Республіки Крим» указом №719 президента РФ Владіміра Путіна.
  • 25 грудня в окупованому Сімферополі Ігоря Радіонова представили як керівника «Верховного суду Республіки Крим».
  • У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги, зокрема і Ігоря Радіонова.
  • 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.
  • У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.
  • 11 травня 2017 року Вища рада правосуддя України на своєму засіданні звільнила 91 суддю з Автономної Республіки Крим і Севастополя, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії.