Півтора з чотирьох. Павло Лакійчук про завдання, які ЧФ РФ поки що здатен виконувати

Крим
Павло Лакійчук, керівник безпекових програм Центру глобалістики «Стратегія ХХІ». Фото: investigator.org.ua

З чотирьох стратегічних завдань, які стояли перед Чорноморським флотом РФ на момент повномасштабного вторгнення Росії в Україну, він наразі спроможний виконувати півтора.

Про це в ефірі програми «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар повідомив Павло Лакійчук, військовий аналітик, капітан І рангу запасу, керівник безпекових програм Центру глобалістики «Стратегія ХХІ».

Він вказав, що перше завдання ЧФ РФ – морська блокада України. Виконувати її він більше не спроможний, адже Сили оборони прорвали блокаду, фактично відновивши транспортний коридор до Босфору. 

Друге завдання – проведення морської десантної операції на Чорноморському узбережжі. З цією метою в січні 2022 року флот Росії в Чорному морі був поповнений трьома десантними кораблями з Балтійського флоту і трьома десантними кораблями з Північного флоту. «З цих шести одиниць третини вже немає: ВДК «Оленегорский горняк», ВДК «Минск». Зі складу десантних кораблів суто Чорноморського флоту залишилась половина», — повідомив Павло Лакійчук.

Третє завдання, за його оцінкою, Чорноморський флот РФ поки здатен виконувати частково – це сприяння сухопутним військам на приморському напрямку, забезпечувати їм артилерійську і логістичну підтримку. З 13 десантних кораблів, які можуть бути використані для цього, у строю залишилось сім.

««Хлопки» на ВДК «Новочеркасск», на ВДК «Цезарь Куников» – тому свідчення. Ці кораблі красиво вибухали, тому що по них класно влучили і тому, що вони були завантажені боєприпасами, які везли з Новоросійська у Феодосію, в Севастополь. Частково цю задачу вони (кораблі РФ, що залишились – ред.) виконувати можуть», – додав аналітик.

За його словами, тільки четверте завдання – ракетні обстріли території України – ЧФ РФ поки виконує справно, адже більшість його ракетоносіїв залишаються на плаву.

«Тобто, із чотирьох задач, які стояли перед ними на початку широкомасштабного вторгнення, вони спроможні виконувати півтори. Це успіх? Успіх. Два командири Чорноморським флотом за цей час позбулися своїх посад. Один точно, по іншому інформація поки не підтверджена», – сказав Лакійчук.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter