Кримчанину Салімову, який відмовився публічно вибачатися для каналу колаборанта Таліпова, запросили 2,6 роки колонії-поселення – КПГ

Крим
«Кіровський районний суд» в окупованому Криму. Фото: Правовой Крым

В окупованому Криму у справі кримського татарина Длявера Салімова, якого помістили до СІЗО Сімферополя після відмови публічно вибачатися для телеграм-каналу блогера-колаборанта Олександр Таліпова, «прокурор» запросив йому покарання 2,6 роки колонії-поселення.

Як повідомляє Кримська правозахисна група, справу Салімова розглядає «суддя» «Кіровського районного суду» Церцвадзе Георгий Давидович.

За інформацією КПГ, 11 серпня 2023 року кримський татарин Длявер Салімов в м. Старий Крим в розмові з іншим жителем Криму висловив своє обурення тим, що його співрозмовник носить на голові кепку із символікою «Z». Салімов висловив усну погрозу опоненту і за допомогою нецензурної лексики вимагав зняти кепку із символікою російської армії. Цей випадок було записано на відео і згодом опубліковано в підконтрольних силовим структурам РФ телеграмм-каналах «Крымский смерш» та «ТалипоV Online».

В підписі під відео було вказано ім’я і по-батькові Салімова та містилася погроза розправи. Після публікації, 16 серпня 2023 року на Салімова завели адміністративну справу за ст. 20.1 КпАП РФ (дрібне хуліганство). В цей же самий день «мировий суд» Сімферополя оштрафував Салімова на 4000 рублів за ч.1 ст.6.9 КОАП РФ.

Окрім цього, 16 серпня 2023 «суддя» «Кіровського районного суду» Анастасія Боденко ухвалила рішення про адміністративний арешт Салімова на 14 діб за ч.1 ст. 20.1 КпАП РФ (дрібне хуліганство).

При цьому представники силових структур РФ в усних розмовах кілька разів вимагали від Салімова записати публічні вибачення за свій вчинок, яке планувалося опублікувати на телеграм-каналах «Крымский смерш» та «ТалипоV Online».

Длявер Салімов відмовився записувати публічні вибачення і після цього 23 серпня 2023 року на нього завели кримінальну справу за ч.1 ст.119 КК РФ (погроза вбивством). Силовики знову запропонували Салімову записати публічне вибачення, від якого він також відмовився.

1 листопада 2023 року дії Салімова були перекваліфіковані на ч.2 ст.119 КК РФ і вже 2 листопада «суддя» Анастасія Боденко ухвалила рішення про його арешт до 23 грудня 2023 року. Пізніше цей термін продовжували. Салімов утримується в СІЗО №1 Сімферополя.

Покарання за статтею, за якою переслідують Салімова, передбачає до п’яти років позбавлення волі.

ЦЖР повідомляв, що в окупованому Криму діє спільнота російських стукачів, які вишукують серед кримчан тих, хто не любить путінський режим та не підтримує агресію Росії проти України. Потім на таких людей пишуть доноси, їх булять в мережі, змушують вибачатися на камеру, а дехто потрапляє під переслідування спецслужб і в кращому випадку — платять штраф, у гіршому — отримують тюремний строк.

Подробиці про те, хто і як організовує цькування та переслідування противників війни і російської окупації в Криму, читайте у матеріалі ЦЖР: «Крымский СМЕРШ». Хто організовує переслідування українців.