Тимчасово окуповані території, зокрема Крим, залишаються резервом для поповнення армії РФ – Скрипник

Крим
Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи. Фото: facebook.com/crimeahrg

Тимчасово окуповані території України, зокрема Крим, залишаються резервом для збільшення кількості мобілізованих до Збройних сил РФ.

На цьому наголосила голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник у коментарі Укрінформу.

«Переважно армію Росія збільшує завдяки територіям, більш віддаленим від Москви, а окуповані території залишаються резервом для збільшення армії РФ», – сказала Скрипник.

Вона нагадала, що 1 квітня в тимчасово окупованому Криму стартувала чергова призовна кампанія. Стандартно за одну кампанію Росія призивала на півострові 3 тисячі осіб, за рік – 6 тисяч. Таким чином, за період окупації Криму РФ мобілізувала щонайменше 48 тисяч строковиків. Але більшість із них не залучені до бойових дій на території України, вони не є основою мобілізації, додала експерт.

Скрипник зазначила, що паралельно в Криму також проходить так звана часткова мобілізація, яку Владімір Путін розпочав у вересні 2022 року. «Це найскладніший процес, тому що він повністю прихований, його складно відзвітувати. Росія не звітує зовсім про ці цифри тому, що вони є державною таємницею», – зауважила вона.

Правозахисниця підкреслила, що неможливо сказати точно, скільки загалом Росія мобілізувала в межах цієї кампанії, цифри називалися різні – від 5 тисяч осіб і більше.

Скрипник зауважила, що Росія буде суттєво збільшувати армію, і це не обов’язково пов’язано з виборами та очікуванням нової хвилі мобілізації. «Вони вже офіційно визнали, що РФ веде війну, і Росія переходить на більш стратегічні підходи ведення війни. Все це робиться відповідно до їхнього плану – знищити Україну», – підкреслила вона.

Правозахисниця додала, що за 2023 рік армія РФ збільшилася на 100 тисяч військових.

Як повідомлялось, за інформацією Кримськотатарського ресурсного центру, російська влада планує призвати до Збройних сил РФ з території тимчасово окупованого Криму 15 тис осіб. Усього з 21 вересня 2022 року на півострові було виписано 60 тис повісток, а «мобілізовано» – 23 тис осіб.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter