Рада спростила механізм відновлення пенсій для кримчан, які виїхали на підконтрольну територію

Крим
Верховна Рада України Фото: investigator.org.ua

Верховна Рада спростила механізм відновлення пенсій для громадян України, які переїхали з окупованого Криму на підконтрольну українському уряду територію. Раніше на вимогу ПФУ виплата пенсій таким кримчанам здійснювалась лише після надходження паперової пенсійної справи та документу про припинення виплати пенсії з території Росії.

Відповідні норми містяться в ухваленою парламентом законопроєкті №9453 «Про внесення змін до деяких законів України щодо пропорційного обчислення страхового стажу особам, які працювали за межами України», повідомляє представництво президента України в Автономній Республіці Крим.

Як зазначається, з початку тимчасової окупації Криму реалізація права на отримання пенсій жителями тимчасово окупованої території мала ряд обмежень. Зокрема, на вимогу ПФУ виплата пенсій здійснювалась лише після надходження паперової пенсійної справи та документу про припинення виплати пенсії з території держави-окупанта. В умовах повномасштабного вторгнення та розриву усіх дипломатичних відносин з Росією, отримання таких документів фізично неможливо.

«Новим законом спрощено механізм відновлення пенсій для пенсіонерів, які перемістилися з окупованого Кримського півострова на підконтрольну державі територію. Для таких пенсіонерів достатньо письмової заяви про неодержання пенсії від органів пенсійного забезпечення РФ», – йдеться у повідомленні.

Як зауважують у відомстві, прийнятий закон, хоча і залишає умовою для отримання пенсійних виплат українськими пенсіонерами неотримання виплат від держави-агресорки, але тепер регулює це за заявним принципом: людина самостійно повідомляє пенсійні органи про те, що не отримує виплати від держави-агресорки.

«Новий закон можна розглядати як вагомий перший крок у напрямку усунення бар’єрів для реалізації жителями тимчасово окупованих територій, зокрема Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, свого права на пенсію», – наголосили у представництві глави держави.

Нагадаємо: