«Суддя» окупаційного «Ленінського райсуду» в Криму засуджений до 10 років ув’язнення

Крим
Незаконний «Ленинский районный суд Республики Крым». Фото: Правовой Крым

Дніпровський районний суд Києва оголосив вирок колишньому судді Ленінського районного суду Автономної Республіки Крим, який з початком окупації півострова Росією перейшов на службу до окупантів в незаконно створений «Ленінський районний суд Республіки Крим».

Відповідний вирок суд виніс 23 квітня. 

За інформацією Центру журналістських розслідувань, засуджено Красікова Сергія Івановича. Війн обіймав посаду судді Ленінського райсуду АРК з грудня 2003 року. 

Указом Президента Російської Федерації 19 грудня 2014 Красіков був призначений на посаду заступника голови незаконно утвореного «Ленінського районного суду Республіки Крим», чим надав допомогу представникам іноземної держави у переході судової системи України на відправлення правосуддя відповідно законодавства РФ.

Дніпровський районний суд Києва визнав Сергія Красікова винним у державній зраді та призначив покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з конфіскацією усього належного йому майна.

Нагадаємо:

  • У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.
  • 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.
  • У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.
  • 11 травня 2017 року Вища рада правосуддя України на своєму засіданні звільнила 91 суддю з Автономної Республіки Крим і Севастополя, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії.