Колишнього суддю Алуштинського міського суду Цурцева засуджено до 13 років за держзраду

Крим
Вадим Цурцев, колишній суддя Алуштинського міського суду АРК

Голосіївський районний уд Києва оголосив вирок колишньому судді Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим, який після окупації півострова Росією перейшов на службу до незаконно створеного окупантами судового органу. За державну зраду його засуджено до 13 років позбавлення волі з конфіскацією.

Відповідний вирок було винесено 8 травня. 

За інформацією Центру журналістських розслідувань, засуджено Цурцева Вадима Михайловича. У 2005 році указом президента України його було призначено суддею Керченського міського суду АРК строком на 5 років.  21 жовтня 2010 року Цурцева було обрано безстроково, а 30 червня 2011 р. переведено на посаду судді Алуштинського міського суду. 

Навесні 2014 року, з початку окупації Криму Росією Вадим Цурцев порушив присягу та обійняв посаду незаконного “судді” в створеному окупантами “Алуштинському міському суді”. 

У 2015 році Вадим Цурцев звільнився з посади судді та отримав свідотство адвоката. Наразі він працює адвокатом зі спадкових справ в Москві.

Голосіївський районний суд Києва визнав Вадима Цурцева винним у державній зраді та засудив до 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Вирок оголошено заочно. 

Нагадаємо:

  • У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.
  • 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.
  • У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.
  • 11 травня 2017 року Вища рада правосуддя України на своєму засіданні звільнила 91 суддю з Автономної Республіки Крим і Севастополя, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії.