Окупанти затримали у Криму Вікторію Бакалець з Нової Каховки і судили за «образу Росії»

Крим
Вікторія Бакалець
Вікторія Бакалець

Російські загарбники незаконно затримали в Криму Вікторію Бакалець з Нової Каховки Херсонської області. На сторінках жінки у Фейсбуці окупанти знайшли заклики не приходити на незаконний російський референдум і обвинувачення країни-агресорки у скоєних нею воєнних злочинах. Окупанти сприйняли це як «образу Росії» і відправили новокаховчанку під «суд».

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на окупаційні пабліки.

За їхньою інформацією, в Криму загарбники незаконно затримали Вікторію Бакалець, мешканку Нової Каховки. На її сторінці в нібито «забороненому», як пишуть окупаційні пабліки, Фейсбуці вони знайшли повідомлення з закликами не ходити на незаконний російський референдум у вересні 2022 року і обвинуваченнями Росії у скоєних нею в Україні численних воєнних злочинах. 

Як написали окупанти, «за страждання за Україною» Вікторію Бакалець віддали під «суд». Останній визнав її винною в «образі» Росії і оштрафував на 40 тисяч російських рублів.

Також Вікторію Бакалець примусили записати постановочне «покаянне» відео, в якому вона каже, що все усвідомила і що більше «так не буде робити».

Окупанти підкреслили, що жінка отримала від них російський паспорт і соціальні виплати. Однак вони «забули» додати, що давно вимагають від усіх без винятку мешканців тимчасово окупованих українських територій отримувати російські документи і так звані соціальні виплати. Відсутність паспорта РФ і прізвища у переліку отримувачів виплат від загарбників дають останнім підстави погрожувати людям і незаконно позбавляти їх волі, а також медичної допомоги.