Засудженого окупантами за «шпіонаж» журналіста з Нової Каховки Цигіпу етапували до Рязанської області РФ – дружина

Крим
Український журналіст та волонтер Сергій Цигіпа у «Верховному суді Криму», 06.10.2023. Фото: пресслужба «суду»

Викраденого російськими спецслужбами та незаконно засудженого «Верховним судом Криму» нібито за «шпіонаж» журналіста з Нової Каховки Сергія Цигіпу етапували з СІЗО окупованого Сімферополя до виправної колонії у місті Скопін Рязанської області РФ.

Про це Національній спілці журналістів України повідомила його дружина Олена.

Вона зазначила, що отримала листа від чоловіка.

«Він прибув до місця призначення – Скопіна Рязанської області. Також передає привіт усім, хто переймається його долею», – розповіла Олена Цигіпа.

Як повідомлялось, 12 березня 2022 року в окупованій Новій Каховці на Херсонщині зник ветеран та громадський активіст Сергій Цигіпа. Цигіпа — ветеран АТО, журналіст, керівник ГО «Каховський плацдарм». Він займав тверду проукраїнську позицію. Виходив на мітинги проти російської окупації у Новій Каховці. Після його зникнення його рідні не знали, де він і що з ним. Пізніше з пропагандистського ролика на російському телебаченні вони дізналися, що Цигіпа живий і перебуває в полоні.

6 жовтня 2023 року «Верховний суд» окупованого Криму засудив Сергія Цигіпу до 13 років позбавлення волі у виправній колонії суворого режиму за нібито «шпигунство».

***

24 февраля 2022 года президент РФ Владимир Путин заявил о проведении «специальной военной операции» на оккупированном Донбассе. Россия нанесла ракетные удары по территории Украины и начала прямое полномасштабное вторжение на четырех направлениях. Вооруженные силы Украины дают отпор врагу: план блицкрига — захватить Киев за два-три дня — провалился, российская армия отступила от столицы, потерпела сокрушительное поражение на Харьковском направлении, в ноябре 2022 года ВСУ освободили Херсон и правобережье области. Российские военные совершают тысячи военных преступлений и преступлений против человечности на всей территории Украины.

Центр журналистских расследований ведет ежедневную хронику Война России против Украины на всех площадках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter