Керівник «Юнармії» у Криму Сергій Гаврильчук отримав підозру за пропаганду служби в армії РФ серед дітей

Крим
Сергій Гарильчук (у центрі), «керівник регіонального штабу «Юнармії» Республіки Крим». Фото: ВКонтакте

За процесуального керівництва прокуратури автономії повідомлено про підозру керівнику регіонального штабу «Юнармії» в окупованому Криму Сергію Гаврильчуку, який пропагував службу в збройних силах РФ серед українських дітей та молоді на півострові. Про Гаврильчука ЦЖР писав у розслідуванні «Готуйся вбивати або помирати за Росію. Мілітаризація дітей в окупованому Криму».

Дії Гаврильчука кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни (ч.1 ст.438 КК України) і глорифікація осіб, які здійснюють збройну агресію РФ проти України, з використанням медіа (ч.3 ст.436-2 КК України), повідомляє прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

«Встановлено, що у 2022 році підозрюваний обійняв посаду «керівника регіонального штабу «Юнармії» Республіки Крим» – дитячо-юнацького військово-патріотичного руху під патронажем Міноборони РФ. Всупереч нормам міжнародного гуманітарного права, організовував та здійснював пропаганду на користь добровільного вступу до збройних сил та інших силових відомств країни-окупанта серед дітей та підлітків Криму», – йдеться у повідомленні.

Також у 2023 році підозрюваний взяв участь у зйомці інтерв’ю для російського пропагандистського телеканалу «Крим 24», у якому розповідав про «масштабність та результативність роботи «Юнармії»», схвалював практику залучення дітей до військової підготовки для подальшої служби в лавах ЗС РФ. Крім того, у прямому етері він героїзував російських військовослужбовців, які ведуть бойові дії проти України.

За вказані дії Гаврильчуку загрожує до 12 років позбавлення волі.

Як повідомлялось, в червні 2023 року за публічного обвинувачення прокуратури автономії за ч.1 ст.438 КК України до 10 років позбавлення волі заочно засуджено «керівника севастопольського підрозділу «Юнармії» Володимира Коваленок.

Росія вибудувала цілу систему молодіжних та дитячих мілітарі-організацій, що займаються «патріотичним вихованням» дітей, включно з українськими на окупованих територіях. Їх змалечку вчать військовій справі, промивають мізки пропагандистськими наративами. Про масштаб, якого набув цей «патріотичний» угар на Кримському півострові, читайте у матеріалі ЦЖР: «Готуйся вбивати або помирати за Росію. Мілітаризація дітей в окупованому Криму».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter