«Ексначальника Управління МВД РФ в Севастополі» Олександра Піддубова засуджено до 14 років з конфіскацією

Крим
Олександр Піддубов (в центрі) та Олексій Чалий (праворуч) Фото: sevastopol.su

Шевченківський районний суд Києва оголосив вирок колишньому начальнику Гагарінського РВ УМВС України в Севастополі, якого навесні 2014 року російські окупанти призначили начальником “Управління МВС РФ в Севастополі”. Його визнано винним у державній зраді та засуджено до 14 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 

Відповідний вирок ухвалено 28 травня. 

За інформацією Центру жрналістських розслідувань, засуджено Піддубова Олександра Олександровича. Наприкінці 2013 року наказом Міністерства внутрішніх справ України його було призначено на посаду начальника Гагарінського РВ УМВС України в Севастополі. З початком російської окупації Криму Піддубов порушив присягу та перейшов на службу до росіян. 

За матеріалами слідства, в березні 2014 року окупаційний самопроголошений “мер Севастополя” Олексій Чалий запропонував Піддубому очолити незаконно створене «Муніципальне управління внутрішніх справ в м. Севастополі». Після чого він зібрав особовий склад працівників УМВС України в Севастополі та оголосив, що віднині управління виходить з підпорядкування МВС України та переходить у підпорядкування самопроголошеному “меру”.

12 червня 2014 року Олександра Піддубого було призначено указом президента РФ «начальником Управления Министерства внутренних дел Российской Федерации по г. Севастополю».

Та вже 30 вересня 2015 року Володимир Путін звільнив Олександра Піддубого з цієї посади з невідомих причин.

28 травня 2024 року Шевченківський районний суд Києва визнав Олександра Піддубова винним у державній зраді та призначив покарання у вигляді 14 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 

З квітня 2021 року Олександр Піддубов перебуває під українськими санкціями

Нагадаємо:

  • За процесуального керівництва прокуратури АРК та міста Севастополя повідомлено про підозру двом колишнім заступникам начальника Сімферопольського міського управління ГУ МВС в Криму Ігорю Момотенку та Дмитру Коржову за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада), які перейшли на службу до окупантів.
  • В кінці травня 2014 року, після окупації і анексії Криму РФ, Міністерство внутрішніх справ України звільнило 12 тисяч кримських міліціонерів за зраду.
  • «Зрада співробітників міліції складає рахунок не на тисячі, а на десятки тисяч. Тільки 12 тисяч в Криму. У нас зрадники опинилися в Тернопільській області, у Львівській області, в Луганську і багато де ще», — заявив тоді заступник міністра внутрішніх справ Сергій Чеботар. Заступник міністра підкреслив, що МВС з розуміє відноситься до догляду зі служби під тиском терористів, але не сприймає прийняття будь-який інший присяги, крім української.