Чергова кримська суддя-зрадниця отримала 13 років позбавлення волі заочно

Крим
«Джанкойський районний суд» в окупованому Криму. Фото: sudyrf.info

Подільський районний суд Києва оголосив вирок черговій колишній українській судді з Криму, яка з початком окупації півострова Росією перейшла на службу до незаконно створеного окупнатами судового органу. До 13 років позбавлення волі за державну зраду засуджено екссуддю Джанкойського міськрайонного суду АРК.

Відповідний вирок було винесено 30 травня.

За інформацією Центру журналістських розслідувань, засуджено Олену Басову. Вона обіймала посаду судді Джанкойського міськрайонного суду з липня 2012 року.  Навесні 2014 року вона порушила присягу. В грудні 2014 року указом президента РФ Басову було призначено «суддею» до незаконно створеного росіянами «Джанкойського районного суду Республіки Крим». 

Подільський районний суд Києва визнав Олену Басову винною у державній зраді та призначив покарання у вигляді 13 років позбавлення волі з конфіскацією належного їй майна. Вирок оголошено заочно. Покарання екссуддя відбуватиме з моменту фактичного затримання українськими правоохоронцями. 

Нагадаємо:

  • У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.
  • 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.
  • У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.
  • 11 травня 2017 року Вища рада правосуддя України на своєму засіданні звільнила 91 суддю з Автономної Республіки Крим і Севастополя, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії.