«Суддя» незаконного «Феодосійського міського суду» Бойко засуджена за держзраду до 12 років ув’язнення

Крим
«Феодосійський міський суд» в окупованому Криму. Фото: pravoilevo.ru

Святошинський районний суд Києва оголосив вирок колишній судді Феодосійського міського суду Автономної Республіки Крим, яка після початку окупації півострова Росією порушила присягу перейшла на службу до незаконно створеного окупантами судового органу. За державну зраду її засуджено до 12 років позбавлення волі. 

Відповідний вирок було ухвалено 30 травня. 

За інформацією Центру журналістських розслідувань, засуджено Зою Бойко. Вона обіймала посаду судді Феодосійського міського суду з травня 2012 року. Навесні 2014 українська суддя порушила присягу та пішла на співпрацю з ворогом. В грудні 2014 року указом президента РФ Бойко була призначена «суддею» до незаконно створеного окупантами «Феодосійського міського суду Республіки Крим».

Святошинський районний суд Києва визнав Зою Бойко винною у державній зраді та призначив покарання у вигляді 12 років позбавлення волі. Вирок оголошено заочно. Покарання екссуддя відбуватиме з моменту фактичного затримання українськими правоохоронцями. 

Нагадаємо:

  • У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.
  • 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.
  • У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.
  • 11 травня 2017 року Вища рада правосуддя України на своєму засіданні звільнила 91 суддю з Автономної Республіки Крим і Севастополя, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії.