СБУ повідомила про підозру кримському «омбудсмену» Олександру Штехбарту

Крим
Колаборант Олександр Штехбарт. Фото: прес-служба “Госсовєта Криму”
Олександр Штехбарт, колаборант. Фото: пресслужба «Госсовєта Криму»

Служба безпеки України повідомила про підозру у колабораціонізмі  «уповноваженому з прав людини» в тимчасово окупованому Криму, колишньому в.о. прокурора Автономної Респубілки Крим Олександру Штехбарту.

Про це повідомляють прокуратура АРК та м. Севастополь  і Головне управління Служби безпеки України АРК.

Олександр Штехбарт обійняв посаду «уповноваженого з прав людини» в лютому цього року. До його обов’язків увійшло виконання організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у створеному державою-агресором органі.

«Зокрема «омбудсмен» приймає рішення щодо організації роботи «апарату Уповноваженого з прав людини в Республіці Крим», підписує від імені окупаційного органу накази, розпорядження, договори та інші документи, призначає та звільняє працівників апарату тощо», – повідомили в прокуратурі.

Служба безпеки України заочно повідомила Олександру Штехбарту про підозру за ч.5 ст.111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Санкція статті передбачає до 10 років позбавлення волі. 

Нагадаємо, Штехбарт – один із перших зрадників українській присязі. На самому початку окупації Криму – 4 березня 2014 року – президія Верховної Ради АРК призначила його в.о. «прокурора Криму». Проте співробітники прокуратури відмовились підкорятись призначенцю Сергія Аксенова. А вже 11 березня «прокурором Криму» стала Наталя Поклонська.

Від листопада 2019 року до травня 2023 року посаду «уповноваженого з прав людини» в окупованому Криму обіймала колаборантка – колишня «віцепрем’єрка» «уряду» Аксенова Лариса Опанасюк – мати сестер-близнюків, співачок українського дуету «Anna Maria», які продовжили кар’єру на материковій Україні.

Нагадаємо: 

  • В лютому 2024 року «Госсовєт» Криму призначив новим «уповноваженим з прав людини» колишнього в.о. прокурора АРК Олександра Штехбарта. До призначення він був помічником омбудсмена. За його кандидатуру проголосували 62 з 64 присутніх «депутатів». Після голосування Штехбарт приніс «присягу уповноваженого з прав людини».