У Керченській протоці кількість захисних барж збільшилась у півтора рази, а під мостом зʼявилися пірси

Крим
Колаж: investigator.org.ua

Окупанти вже більше місяця облаштовують систему захисту мосту у Керченській протоці від атак українських надводних дронів. Росіяни виставляють другу лінію бонових загороджень з барж, яких вже налічується більше двох десятків, а також в кількох місцях біля основи мосту монтують щось схоже на пірси.

За даними знімків супутника Sentinel-2 за 16 червня,  рашисти встановили в Керченській протоці загородження проти атак українських морських дронів, що налічує 21 баржу.

Керченська протока. Червень 2024 року. Фото: супутник Sentinel-2. Колаж: investigator.org.ua

А з 22 травня 2024 року почалися роботи зі зведення пяти пірсів у основи так званого «Кримського мосту» – на двох берегах острова Тузла і на косі Тузла з боку Краснодарського краю РФ. Станом на 16 червня 2024 року найдовший з причалів – близько 190 метрів, а найменший – майже 80 метрів.

Будівництво пірсів у підніжжя Керченського мосту. Фото: супутники Sentinel-2 та Maxar. Колаж: investigator.org.ua

Як повідомляв ЦЖР, роботи з облаштування надводного захисту незаконно збудованого РФ мосту почалися 7 травня 2024 року і тривають до сьогодні. 

Росіяни створюють ешелоновану систему бонових загороджень для захисту від атак українських морських дронів.

Роботи з облаштування кількох рівнів антидронового захисту в Керченській протоці. Червень 2024 року. Фото: соцмережі. Колаж: investigator.org.ua

Партизани руху АТЕШ зафіксували також на мосту і довкола позиції російських систем ППО. Зокрема, 14 червня підпілля виявило розрахунок переносного зенітно-ракетного комплексу. Своє «гніздо» з ПЗРК російські окупанти сховали пообіч мосту.

Бойовий розрахунок системи ПЗРК на Керченському мосту. 14.06.2024. Фото: t.me/atesh_ua

«Постійне спостереження дає правильне розуміння ситуації та дозволить використовувати знайдені вразливі місця в ешелонованій системі ППО.

Виявлена ​​система ПЗРК незабаром стане наступною метою високоточних українських ракет», – йдеться у повідомленні руху АТЕШ

За даними Інституту вивчення війни (ISW), окупаційна армія відновила постачання пального залізницею по Керченському мосту.

Цистерни з паливом на Керченському мосту. 11.06.2024. Фото: t.me/tokmakpology

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter