Ексначальника Балаклавського райвідділу МВС України в Севастополі засуджено до 15 років за держзраду

Крим
Окупаційне «Управление Министерства внутренних дел России по городу Севастополю». Фото: spravka.sevas.com

Шевченківський районний суд Києва оголосив вирок колишньому начальнику Балаклавського районного відділу Управління МВС України в м. Севастополь.  Після початку окупації полковник міліції порушив присягу та перейшов на бік росіян. За державну зраду його заочно засуджено до 15 років позбавлення волі.

Віирок було винесено 7 червня. 

За інформацією Центру журналістських розслідувань, засуджений – 60-річний громадянин України Володимир Роживець

В лютому – квітні 2014 року йому було запропоновано перейти до незаконно створеного «Министерства внутренних дел по Республике Крым», яке увійшло до складу «Министерства внутренних дел Росийской Федерации». Роживець обійняв посаду керівника незаконно утвореного «Отдела МВД по Гагаринскому району города Севастополя».

В лютому 2023 року Володимиру Роживцю було повідомлено про підозру у державній зраді. 

7 червня 2024 року Шевченківський райсуд Києва визнав його винним та засудив до 15 років позбавлення волі та позбавив звання «полковник міліції». Вирок оголошено заочно, покарання Роживець відбуватиме з моменту затримання українськими правоохоронцями. 

Нагадаємо:

  • Шевченківський районний суд Києва оголосив вирок колишньому начальнику Гагарінського РВ УМВС України в Севастополі, якого навесні 2014 року російські окупанти призначили начальником «Управління МВС РФ в Севастополі». Його визнано винним у державній зраді та засуджено до 14 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 
  • За процесуального керівництва прокуратури АРК та міста Севастополя повідомлено про підозру двом колишнім заступникам начальника Сімферопольського міського управління ГУ МВС в Криму Ігорю Момотенку та Дмитру Коржову за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада), які перейшли на службу до окупантів.
  • В кінці травня 2014 року, після окупації і анексії Криму РФ, Міністерство внутрішніх справ України звільнило 12 тисяч кримських міліціонерів за зраду. «Зрада співробітників міліції складає рахунок не на тисячі, а на десятки тисяч. Тільки 12 тисяч в Криму. У нас зрадники опинилися в Тернопільській області, у Львівській області, в Луганську і багато де ще», — заявив тоді заступник міністра внутрішніх справ Сергій Чеботар. Заступник міністра підкреслив, що МВС з розуміє відноситься до догляду зі служби під тиском терористів, але не сприймає прийняття будь-який інший присяги, крім української.