Директор Інституту медіакомунікацій Кримського університету Олександр Мащенко отримав підозру за виправдовування війни

Крим
Олександр Мащенко, директор Інституту медіакомунікацій окупаційного Олександр Мащенко, директор Інституту медіакомунікацій окупаційного Кримського федерального університету ім.Вернадського. Фото: Радио Крым

За процесуального керівництва Прокуратури Автономної Республіки Крим та м.Севастополя повідомлено про підозру директору Інституту медіакомунікацій, медіатехнологій та дизайну окупаційного Кримського федерального університету ім. В.І. Вернадського. За інформацією Центру журналістських розслідувань, йдеться про Олександра Мащенка. Він підозрюється у виправдовуванні збройної агресії проти України та закликах до зміни меж її території.

Про це повідомили в прокуратурі АРК.

У 2022-2023 роках Олександр Мащенко, очолюючи один з підрозділів окупаційного університету ім. Вернадського та будучи членом правління кримського відділення журналістів РФ, вів авторську програму на пропагандистському телеканалі «Миллет».

«У ній «кореспондент» систематично транслював наративи держави-агресора, підтримуючи окупацію Кримського півострова та інших регіонів України. Зокрема, він наголошував на «історичній належності» тимчасово окупованих територій до складу РФ, позитивно оцінював «їх звільнення у ході СВО» та стверджував, що «України як держави не має існувати у майбутньому», – повідомили в прокуратурі.

В ефірі декількох випусків, за матеріалами слідства, Мащенко акцентував, що у дійсності РФ «бореться з колективною Європою під жовто-блакитними знаменами», а відповідальність за розв’язання війни проти України та загибель людей перекладав на США. При цьому він закликав кримчан отримувати російські паспорти, а тих з них, хто підтримує ЗСУ, пропонував «відвозити до українського військомату».

Дії Мащенка кваліфіковано як публічні заклики до вчинення дій з метою зміни меж території та державного кордону України (чч. 1, 2 ст.110 КК України), колабораційна діяльність (ч.6 ст.111-1 КК України), умисні дії, спрямовані на розпалювання національної ворожнечі (ч.1 ст.161 КК України) та виправдування збройної агресії РФ проти України, вчинене з використанням медіа (ч.3 ст.436-2 КК України). Санкція статей передбачає покарання до 12 років позбавлення волі.

Нагадаємо:

  • Прокуратура АРК та міста Севастополя скерувала до суду справу кориспондентки та ведучої пропагандистського телеканалу у Криму «Миллєт» Айше Шулакової. В авторській програмі підозрювана публічно підтримує незаконні дії окупантів. Зокрема, щодо повномасштабного вторгнення РФ на територію України, представляючи збройну агресію як «благородну» та «оборонну».
  • Вадима Первих, генерального директора медіахолдингу «Телерадиокомпания Крым» – найбільшого «кремлівського рупора» на окупованому півострові, засуджено на 12 років позбавлення волі.
  • У грудні 2022 року в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесені дані щодо діяльності шістьох керівників і кореспондентів ТРК «Крым 24», що фінансується окупаційним урядом Криму. Провадження відкрито за статтею ст.436-2  Кримінального кодексу України – пропаганда війни. У ньому фігурують шість кримських пропагандистів – фігурантів розслідувань ЦЖР. Зокрема генеральний продюсер і радник «глави Криму» Олег Крючков,  головна редакторка телеканалу «Крым24» Дарина Сафонова, а також кореспонденти  Маргаріта Сємєнюк, Дмитро Кокшаров і  Юрій Авдєєв. Усі вони, за винятком росіянки Сємєнюк, яка приїхала до Криму із Югри, є громадянами України.