Штормова погода в листопаді – грудні 2024 року завдала помітної шкоди боновим та іншим загородженням, які окупанти вже більше півроку встановлюють у Керченській протоці поблизу незаконно збудованого мосту. З початку 2025 року росіяни досить оперативно почали їх відновлювати та продовжують посилювати підводні та надводні антидронові лінії оборони.
Наприкінці минулого року, як повідомляв ЦЖР, вдвічі зменшилася кількість барж, які окупанти встановлювали в Керченській протоці як бонові загородження. За даними з супутникових знімків, 3 грудня 2024 року їх залишалось 19 із 34.
18 грудня 2024 по обидва боки від судоходного каналу було 11 барж. Втім, вже за перший тиждень нового року росіяни натягали суховантажів і 4 січня 2025 року їх вже налічувалося 20 одиниць.
Регулярно відновлюють окупанти і захисні лінії з пластикових бочок, якими всіяні обидва узбережжя Керченської протоки.
Росіяни не припиняють встановлювати в морі і так звані металеві «їжаки». За інформацією Telegram-каналу «Крымский ветер», конструкції виготовляють у Керчі на експропрійованому “Суднобудівному заводі “Залів”, транспортують до місця затоплення на баржах і за допомогою плавучого крана опускають дно.
Вперше встановлення таких загороджень зафіксовано в серпні 2024 року. Як з’ясувалося пізніше, іноді їх ставлять у два “поверхи”.
У кінці 2024 року речник ВМС ЗС України капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук підтвердив інформацію ЦЖР, що росіяни будують вже третю вежу для ППО біля Керченського мосту.
“Як вони її будуть використовувати, поки сказати важко. Ми можемо підтвердити той факт, що вони подібні конструкції будують і можуть бути елементами самої конструкції з метою розмістити якесь ППО. Чим вище ви підіймаєте об’єкт, тим у нього вищий кут і можна захопити більший простір”, – повідомив Плетенчук.
Створення ешелонованої системи захисту мосту в Керченській протоці Росія почала у травні 2024 року зі встановлення барж та бонових загороджень.
Влітку 2024 року окупанти почали монтувати антидронові мости з обох боків Керченського мосту, а також встановлювати в морі загородження з тетраподів і металевих «їжаків». А восени біля мосту з’явились вежі з «Панцирями».