У Конгресі США розглянуть поправку про продовження лендлізу для України

Влада

У Конгресі США цього тижня розглядатимуться поправки до проєкту закону про оборонний бюджет США на 2024 рік, зокрема й щодо продовження лендлізу для України на наступний рік.

Про це повідомила посол України у США Оксана Маркарова.

«Наше дуже важливе тактичне завдання зараз, над яким ми працюємо з нашими американськими колегами, – це ухвалення додаткового бюджету для України на весь 2024 рік. В якому це буде пакеті – це внутрішнє питання Сполучених Штатів. Ми будемо вдячні за нашу допомогу і сподіваємось, що найближчим часом – протягом наступних двох тижнів обидві партії знайдуть компроміс і ухвалять пакет, у якому буде саме та допомога, на яку ми чекаємо, – збройна, пряма бюджетна, гуманітарна, енергетична», – сказала Маркарова.

Вона акцентувала, що це пріоритет номер один. Водночас, за її словами, паралельно триває велика робота щодо необхідних Україні конкретних озброєнь, розширення санкцій США та конфіскації російських коштів на користь України.

«П’ятий трек – це так званий військовий бюджет, (закон) NDA, який розглядається на цьому тижні. Це той проєкт, у якому ми просимо і Палату представників, і Сенат продовжити дію акту про лендліз на 2024 рік», – повідомила посол України.

Маркарова зазначила, що це додатковий інструмент, Україна хоче отримати наші збройні грантові програми.

«Але навіть якщо ми їх вичерпаємо раніше, буде дуже добре мати цей інструмент як допоміжний», – пояснила дипломатка.

  • Президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України: це історична подія через 81 рік, коли 1941 року державний акт Штатів дозволив постачати своїм союзникам у Другій світовій війні бойові припаси, техніку, продовольство, медичне обладнання та ліки, стратегічну сировину, включаючи нафтопродукти без оплати.