ЄС затвердив 12 пакет санкцій проти Росії: у списку – підприємства ОПК, пропагандисти, родичі Путіна та Медведєва

Влада

Європейський Союз затвердив 12-й санкційний пакет проти РФ, у який зокрема включені родичі президента РФ Володимира Путіна та експрезидента Дмитра Медведєва. Він також передбачає повну заборону продажу російських алмазів.

Про це повідомляється на сайті Європейської Ради. 

“У цьому 12-му пакеті ми пропонуємо потужний набір нових списків і економічних заходів, які ще більше послаблять російську військову машину. Наше повідомлення чітке, як я вже заявляв, коли очолював неформальну Раду із закордонних справ у Києві: ми залишаємось непохитними у своїй відданості Україні та продовжуватимемо підтримувати її боротьбу за свободу та суверенітет”, – прокоментував рішення Верховний представник із закордонних справ і політики безпеки ЄС Жозеп Боррель.

У 12-му пакеті санкцій міститься заборона на імпорт, купівлю або передачу алмазів із Росії. Заборона поширюється як на алмази походженням з Росії, так і алмази, що експортуються з Росії, алмази, що прямують транзитом через Росію, і російські алмази, оброблені в третіх країнах. Введено подальшу заборону на імпорт товарів, які приносять значні доходи для Росії: чавун, шпігель (дзеркальний чавун), мідний дріт, алюмінієвий дріт, фольга, труби на загальну суму вартістю 2,2 мільярда євро на рік. Також заборонено імпорт зрідженого газу (LPG) із 12-місячним перехідним періодом.

Заборона на транзит через РФ, яка зараз діє на товари подвійного призначення, буде поширена на всі товари військового призначення. Заборонено також  надання програмного забезпечення для управління підприємствами та програмного забезпечення для промислового дизайну і виробництва. 

12 пакет санкцій  передбачає також заморозку активів понад 140 фізичних і юридичних осіб.

Зокрема в санкційному списку є російські пропагандисти й колаборанти, які працюють на окупованих Росією територіях Криму, Запорізької й Херсонської областей. Зокрема пропагандистські телеканали “Спас” і “Царьград”.

Gід санкції ЄС потрапив син Дмитрія Медведєва Ілля, племінниця Володимира Путіна Анна Цивільова, голова Генштабу Повітряно-космічних сил РФ Віктор Афзалов, голова Московської міської думи Алексєй Шапошніков і весь склад Центральної виборчої комісії РФ, кілька членів Військово-промислової комісії РФ, російський фінансовий регулятор Росфінмоніторинг і його директор Юрій Чіханчін. А також генеральний директор російської ракетобудівної компанії КТРВ Борис Обносов.

Також обмеження торкнулись низки російських заводів військово-промислового комплексу. Це Пермський пороховий завод, Челябінський тракторний завод, 123 авіаційно-ремонтний, Казанські авіаційний та вертолітний заводи, Новосибірський авіаційний завод, Спецмаш, ПАО “Туполєв”, Казанський вертолітний завод, Тульський збройовий завод  та інші. А також також Авіаційний комплекс Ільюшина, провідний виробник літаків, який виробляє військово-транспортні літаки Іл-76, що регулярно використовуються для перевезення російського військового персоналу та техніки.

Нагадаємо:

  • Санкції проти Росії через анексію Криму з боку США і Євросоюзу були введені в грудні 2014 року. З тих пір вони були значно посилені та продовжуються ЄС щопівроку. 
  •  22 червня 2023 року уряди країн Європейського Союзу затвердили новий, одинадцятий пакет санкцій проти Росії. Новий санкційний пакет забороняє транзит через Росію розширеного списку товарів і технологій, які можуть допомогти російському військовому сектору або сектору безпеки. Також заборонено доступ до портів ЄС для суден, які здійснюють перевалку з судна на судно, якщо є підстави підозрювати, що вантаж був російського походження.