У ЗСУ пояснили, за рахунок яких категорій громадян планують розширити мобілізацію

Влада
Фото: АрміяInform

Командування Сухопутних військ Збройних сил України назвало три категорії громадян, за допомогою яких планують розширити коло тих, кого можуть призвати на військову службу під час мобілізації.

Про це йдеться у відповіді начальника управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ полковника Романа Горбача на запит hromadske.

У ЗСУ перелічили такі категорії громадян, яких можуть призвати:

громадяни, які раніше були зняті з військового обліку до 2015 року та не були поновлені на військовому обліку відповідно до змін у законодавстві України;
громадяни, у яких закінчився термін відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації;
громадяни, які досягли 27-річного віку, але не були взяті на військовий облік військовозобовʼязаних у звʼязку з ухиленням від виконання військового обов’язку.

«Мета зазначених заходів – забезпечення доукомплектування Сил оборони відповідно до існуючої потреби», – йдеться у відповіді на запит.

Нагадаємо, міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що Міноборони готує комплексний законопроєкт щодо удосконалення питань мобілізації, демобілізації та відстрочки військовозобов’язаних, який найближчим часом буде зареєстровано у Верховній Раді.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter