Погрози Юрію Ніколову: поліція встановила п’ятьох учасників протиправних дій щодо журналіста

Влада

Поліцейські встановили п’ятьох учасників протиправних дій щодо журналіста Юрія Ніколова. До вчинення правопорушення причетні мешканці Київської, Житомирської та Черкаської областей.

Про це повідомляє департамент комунікацій поліції Києва.

Як зазначається, правоохоронці провели за місцями мешкання фігурантів обшуки, із порушниками тривають слідчі дії.

Так, 15 січня, зловмисники приїхали до Києва, прийшли до будинку, де мешкає потерпілий, обклеїли двері листівками та вимагали, щоб чоловік вийшов до них. Свої дії зловмисники фіксували на власні мобільні телефони.

“Працівники поліції столиці встановили учасників події та 20 січня, провели з ними ряд слідчих дій. Крім того, поліцейські вилучили речові докази, зокрема компʼютерну техніку та мобільні телефони, на які здійснювався запис вчинення правопорушення, планування протиправних дій”, – йдеться у повідомленні.

  • Журналіст-розслідувач Юрій Ніколов заявив, що 14 січня до його будинку ломилися невідомі, намагаючись залякати. Анонімні telegram-канали опублікували відео, на якому чоловіки стукають у двері його квартири та загрожують йому.
  • Журналісти та медіа, учасники Медіаруху, закликали президента Володимира Зеленського рішуче засудити кампанію тиску на незалежних журналістів та розслідувачів, яка має місце в Україні, та взяти під свій контроль розслідування злочинів проти медійників.