Британія надасть Україні 200 ракет Brimstone

Влада
Пуск ракет Brimstone Фото: GlobalGeoNews
Пуск ракет Brimstone Фото: GlobalGeoNews

Велика Британія оголосила про новий пакет військової допомоги Україні. Зокрема, українська армія отримає 200 протитанкових ракет Brimstone.

Про це заявив міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс, повідомляє The Guardian.

“Сьогодні я можу оголосити про нову партію з 200 протитанкових ракет Brimstone як подальше посилення захисту України”, – наголосив він.

За словами міністра оборони Британії, ці ракети раніше мали значний вплив на поле бою, навіть змусивши російські війська відмовитися і відступити під час спроби переправи через річку.

Крім того, додав Шеппс, Велика Британія навчатиме додаткову кількість українських військ разом з іншими союзниками. Разом вони проведуть навчання ще 10 000 осіб у першій половині 2024 року.

Brimstone – ракета класу “земля-земля”, або “повітря-земля”. В ракеті встановлена нова радіолокаційна головка самонаведення, яка здатна захоплювати об’єкти. У новій версії дальність ураження ракети з літака – 60 км. При пуску ракети з землі дальність зменшується до 10-12 км.

  • Прем’єр Великої Британії Ріші Сунак 12 січня під час візиту до Києва оголосив про великий пакет військової допомоги для України на 2,5 млрд фунтів стерлінгів, а також підписав із президентом Володимиром Зеленським двосторонню угоду про гарантії безпеки, яка діятиме до вступу України в НАТО.