Зеленський підписав закон про демобілізацію строковиків

Влада
Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про звільнення в запас строковиків після завершення терміну служби під час воєнного стану.

Про це йдеться в картці проєкту “Про внесення змін до глави ХІІ “Прикінцеві положення” Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо строків строкової військової служби” (№11035) на сайті парламенту.

Закон встановлює, що під час проведення загальної мобілізації і дії правового режиму воєнного стану строковики, термін військової служби яких закінчився під час воєнного стану та службу яких продовжено понад встановлені строки, звільняються в запас у строки, визначені указом президента.

Передбачається, що такі особи не можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації впродовж 12 місяців з дня звільнення в запас, якщо вони не висловили бажання продовжувати службу.

Верховна Рада 23 лютого ухвалила ініційований президентом закон про звільнення в запас строковиків після завершення терміну військової служби під час воєнного стану. Документ передбачає, що такі особи не можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації впродовж 12 місяців з дня звільнення в запас, якщо вони не висловили бажання продовжувати службу.

  • 22 лютого президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт №11035.
  • З 24 лютого 2022 року в Україні діє правовий режим воєнного стану. Зараз призов на військову службу відбувається за мобілізацією. Нові призови на строкову службу не проводяться, оскільки заборонені законодавством. Однак донині на службі залишаються строковики, призвані до воєнного стану.