ЄС не визнає результати російських виборів на тимчасово окупованих територіях України

Влада
Білборд з агітацією за Володимира Путіна на виборах президента РФ в окупованому Луганську. Фото: AP

Європейський Союз засудив проведення незаконних виборів президента РФ на тимчасово окупованих територіях України, та не визнаватиме їхні результати.

Про це йдеться у заяві високого представника ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозепа Борреля.

Як зазначається, президентські «вибори», проведені в Росії 15-17 березня, проходили в дуже обмежених умовах на тлі незаконної агресивної війни Росії проти України.

У заяві наголошується, що російська влада продовжує посилювати систематичні внутрішні репресії, переслідуючи опозиційних політиків, організації громадянського суспільства, незалежні ЗМІ за допомогою репресивного законодавства та політично мотивованих тюремних вироків.

За словами Борреля, шокуюча смерть опозиційного політика Олексія Навального напередодні виборів – ще одна ознака посилення та систематизації репресій.

«Вибори проходили в умовах політичного простору, який постійно звужується, що призвело до тривожного зростання порушень громадянських і політичних прав, недопущення до виборів багатьох кандидатів, у тому числі всіх тих, хто виступав проти незаконної агресивної війни Росії, позбавлення російських виборців реального вибору і сильного обмеження їм доступу до достовірної інформації», – йдеться у заяві.

Європейський Союз продовжуватиме підтримувати важливу роботу російських організацій громадянського суспільства, правозахисників та незалежних ЗМІ.

Від імені ЄС Боррель висловив жаль з приводу рішення Росії не запрошувати спостерігачів від ОБСЄ, що суперечить її зобов’язанням.

Крім того, Європейський Союз рішуче засуджує незаконне проведення так званих виборів на тимчасово окупованих Росією територіях України – Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, а також у частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

«Так звані вибори на цих територіях є ще одним очевидним порушенням Росією міжнародного права, включаючи Статут ООН, а також незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України… Ми закликаємо Росію поважати міжнародно визнані кордони та суверенітет України», – йдеться у заяві.

Європейський Союз вчергове наголошує, що не визнає і ніколи не визнає ані проведення цих так званих виборів на території України, ані їхні результати. «Вони є нікчемними і не можуть мати ніяких юридичних наслідків. Політичне керівництво РФ і причетні до їхньої організації побачать наслідки таких протиправних дій», – зазначив Боррель.

«Європейський Союз підтверджує свою непохитну підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Росія повинна припинити свою незаконну агресивну війну проти України і негайно, повністю і беззастережно вивести свої військові сили і техніку з усієї території України», – підсумовується у заяві.

Нагадаємо:

  • Польща не вважає вибори президента РФ 15-17 березня законними, вільними та чесними, оскільки вони були проведені з порушенням міжнародного права, зокрема Статуту ООН. Литва вважає їх фальсифікацією, оскільки ця процедура не відповідала загальновизнаним стандартам демократії та верховенства закону. В Естонії російські вибори вважають нелегітимними, бо вони не були демократичним процесом.