РФ проігнорувала ініціативу України обміняти полонених католиків і мусульман – Лубінець

Влада
Обмін утримуваними особами, 29 грудня 2019 року. Фото: Офіс Президента

Росія проігнорувала запропоновані Україною списки для обміну військовополонених, які сповідують іслам та є католиками. Таку ініціативу створила Україна з нагоди ісламського свята Ораза-Байрам, а також Великодня.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, Україна пропонувала формула обміну “1 до 4”, в який кількість повернутих полонених Росії перевищувала би кількість повернутих української сторони. У списку, зокрема, є один католик та 146 мусульман. Але запропоновані списки Росія проігнорувала.

“Як бачимо, навіть послання Папи Римського не додало мотивації росіянам здійснити обмін ні за формулою “всіх на всіх”, ні за інших умов. Попри таку нерозумну поведінку російської сторони, Україна висловлює свою готовність до здійснення обміну за формулою “всіх на всіх” з нагоди відзначення православного Великодня. Тож таку пропозицію й відправили російській стороні”, — наголосив Лубінець.

Також з цією пропозицією омбудсман звернувся до російської колеги Тетяни Москалькової.

  • У Головному управлінні розвідки розповіли деталі обміну полоненими із Росією, який мав відбутися 24 січня, але зірвався, а також повідомили, що літак Іл-76, який нібито перевозив українських полонених, до цього постачав ракети для ударів по Харкову.