На Херсонщині перша гауляйтерка Скадовська Людмила Хотієнко отримала заочно 7 років тюрми з конфіскацією майна

Влада
Людмила Хотієнко
Людмила Хотієнко, колаборантка

39-річна Людмила Хотієнко, перша голова окупаційної адміністрації Скадовська, визнана винною в колабораційній діяльності. Їй заочно дали 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна на користь держави. Про її злочин ЦЖР писав ще в червні 2022 року.

Про це йдеться у вироку Суворовського районного суду Одеси від 8 квітня, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Суд підтвердив інформацію, яку публікував ЦЖР: 39-річна Хотієнко Людмила Іванівна добровільно перейшла на бік ворога і стала першою головою окупаційної адміністрації курортного Скадовська в Херсонській області. Цю посаду вона отримала 22 червня 2022 року.

За словами одного зі свідків, Людмила Хотієнко працювала землевпорядницею в Скадовській міській раді. Навесні 2022 року вона приїхала до села Красне Скадовської громади у супроводі військових з балаклавами на обличчі і погрожувала його розстріляти, якщо чоловік не приїде до захопленої міськради. Після цього свідок був вимушений виїхати з окупації.

Інша свідок розповіла як Людмила Хотієнко 1 липня 2022 року збирала працівників одного з ліцеїв Скадовська і пропонувала їм співпрацювати з ворогом. Тих, хто погоджувався, відправляли для «перекваліфікації» до окупованого Криму з подальшим працевлаштуванням у захоплених школах громади.   

За даними слідства, Людмила Хотієнко на своїй посаді підбирала і призначала кадри до незаконних органів влади Скадовська, відкрила пункт видачі документів держави-агресора, займалась проведенням так званого «референдуму», виплачувала так звану матеріальну допомогу від окупантів, проводила пропагандистські заходи.

Хотієнко заочно визнали винною в колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 КК України. 

Вирок суду – 7 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного їй майна на користь держави. Також їй протягом 10 років заборонили обіймати посади в органах влади.

Як відомо, Людмилу Хотієнко звільнили зі Скадовської міськради перед повномасштабним вторгненням РФ в Україну за неналежне виконання своїх обов’язків. У 2020 році вона обиралася до Скадовської міськради від президентської партії «Слуга народу», але депутаткою тоді так і не стала.

Зараз гауляйтером Скадовська є Олександр Дудка. До цього він очолював комунальне підприємство «Лазурне» курортної Лазурненської громади Скадовського району і був другим гауляйтером селища Лазурне. 

  • Як повідомляв ЦЖР, подружжя з Херсона Юрій Кузьменко і Світлана Ерен у січні 2023 року за гроші передавали російським окупантам інформацію про розташування позицій ЗСУ і госпіталю для поранених українських військових. За цей злочин вони отримали по 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.