На Херсонщині колишній гауляйтер Козацького Віктор Причепій, про якого писав ЦЖР, отримав від СБУ підозру

Влада

64-річний Віктор Причепій з селища Козацьке Каховського району Херсонщини отримав заочну підозру СБУ в колабораційній діяльності. Як писав ЦЖР, він у 2022 році працював головою місцевої окупаційної адміністрації. Після втечі з Козацького і звільнення селища Причепій став гауляйтером села Мирне Скадовського району. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що 64-річний Причепій Віктор Павлович влітку 2022 року добровільно погодився стати головою незаконно створеної окупантами адміністрації селища Козацьке Новокаховської громади Каховського району. 15 серпня 2022 року на цю посаду його призначили наказом гауляйтера Бериславського району Андрія Костюка.

Віктор Причепій керував роботою захопленого і нині ліквідованого комунального підприємства «Козацький багатогалузевий комбінат комунальних підприємств», підбирав кадри до незаконного органу влади, видавав від імені загарбників гроші в російських рублях, вимагав від людей дотримуватися режиму, встановленого окупантами.

За скоєний злочин Віктору Причепію заочно повідомили підозру в колабораційній діяльності. За ч. 5 ст. 111-1 КК України йому світить від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомляв ЦЖР, Віктор Причепій після втечі з Козацького перебрався до селища Мирне Скадовського району і там очолив місцеву окупаційну адміністрацію.

Мешканці Мирненської громади стверджують, що Віктор Причепій дуже жорстокий і разом із іншими місцевими колаборантами тероризує мирних людей. 

«Вони разом із росіянами влаштовували показові знущання над тими, хто їм чимось не подобався. Місцевих чоловіків виводили на вулицю, роздягали догола і привселюдно били і принижували, погрожуючи розправою над їхніми рідними. Через весь цей терор люди бояться говорити про пережите. Навіть ті, хто виїхав за кордон і зараз у безпеці, не можуть позбутися цього страху», – розповідали ЦЖР мешканці Мирного.

Віктор Причепій – уродженець селища Переможне Якимівської громади Мелітопольського району Запорізької області. В Козацькому він займався підприємництвом.

  • Як повідомляв ЦЖР, 32-річний Віктор Марченко, мешканець села Запоріжжя Рубанівської громади Каховського району Херсонщини підозрюється в державній зраді і колабораційній діяльності. Він працює на ворога головою окупаційної адміністрації села Рубанівка. За скоєний злочин він може сісти за ґрати довічно, з конфіскацією майна.