Віталій Булюк, мертвий Стремоусов та інші. П’ятеро зрадників з Херсона отримали від СБУ підозри в пособництві окупантам

Влада
Віталій Булюк, колаборант

П’ятеро відомих зрадників з Херсона заочно отримали від СБУ нові підозри в пособництві державі-агресору. Серед них колишні херсонські політики і чиновники 48-річний Сергій Черевко, 42-річний Ігор Семенчев, 54-річний Віталій Булюк, 58-річна Тетяна Мітрофанова і навіть ліквідований в листопаді 2022 року Кирило Стремоусов. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі інкримінують вказаним зрадникам пособництво ворогу і отримання ключових посад в окупаційних структурах на Херсонщині. Всі вони увійшли до складу так званої надзвичайної комісії по вирішенню невідкладних питань, створеній російським військовим комендантом Херсонської області 13 квітня 2022 року. 

З травня по листопад 2022 року всі ці зрадники брали участь у засіданнях «комісії», голосували за незаконне утримання під вартою осіб у слідчому ізоляторі, розпоряджалися долею утримуваних у херсонській Північній виправній колонії №90 в’язнів.

Також слідчі СБУ інкримінують Кирилу Стремоусову роботу на посаді заступника гауляйтера Херсонщини з питань зовнішньої та внутрішньої політики.

Кирило Стремоусов, колаборант Фото: t.me/Stremousov_Kirill

Адвокатці Тетяні Мітрофановій інкримінують отримання посади начальниці юридичного відділу окупаційної адміністрації Херсонщини. 

Віталій Булюк, депутат Херсонської обласної ради від партії «Наш край» працює заступником голови окупаційної адміністрації Херсонщини з економічних, фінансових питань та аграрного сектору.

Сергій Черевко

Ігору Семенчеву-молодшому інкримінують роботу заступником гауляйтера Херсонщини з питань інфраструктури, ЖКГ і ТЕК. А Сергію Черевку – роботу заступником гауляйтера області з питань соціальної політики, а також заступником голови окупаційного уряду.

Ігор Семенчев-молодший

Усім їм заочно повідомлені підозри за ч. 1 ст. 111-2 КК України. За пособництво ворогу їм світить від 10 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

  • Як повідомляв ЦЖР, 64-річний Віктор Причепій з селища Козацьке Каховського району Херсонщини отримав заочну підозру СБУ в колабораційній діяльності. Як писав ЦЖР, він у 2022 році працював головою місцевої окупаційної адміністрації. Після втечі з Козацького і звільнення селища Причепій став гауляйтером села Мирне Скадовського району.