Екскерівник медцентру з Херсона Едуард Сульжик, який перейшов на бік ворога і «очолив» лікарню в Каланчаку, отримав підозру Нацполіції

Влада

48-річний Едуард Сульжик, який очолював КНП «Фтизіопульмонологічний медичний центр» Херсонської обласної ради допоміг загарбникам вивезти його майно на окуповану територію, а згодом «очолив» захоплену лікарню в Каланчаку Скадовського району. За скоєний злочин Національна поліція України 19 квітня заочно повідомила йому підозру в пособництві ворогу.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що 48-річний херсонець Сульжик Едуард Васильович, перебуваючи на посаді в. о. директора КНП «Фтизіопульмонологічний медичний центр Херсонської облради добровільно перейшов на бік ворога. Він незаконно зареєстрував цей медзаклад у російській юрисдикції і очолив його. 

Едуард Сульжик видавав підлеглим зарплату у російських рублях, а восени 2022 року пограбував медцентр: він вивіз 13 ноутбуків, 6 планшетів та інше майно до тимчасово окупованого селища Каланчак Скадовського району Херсонщини.

26 січня 2023 року колаборанта Сульжика призначили керівником так званої «Каланчацкой центральной районной больницы», створеної на базі захопленої місцевої лікарні.

За скоєні злочини Едуарду Сульжику заочно повідомили підозру в пособництві державі-агресору. Йому світить від 10 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

  • Як повідомляв ЦЖР, 54-річного Костянтина Руденка, колишнього керівника КНП «Скадовська центральна міська лікарня» Херсонської області підозрюють в колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору.