Боєприпаси за чеською ініціативою направлять в Україну наприкінці травня

Влада
Виробництво 155-мм артилерійських боєприпасів на підприємстві Nammo, Швеція. Фото: nytimes.com

Перші поставки артилерійських боєприпасів в Україну за «снарядною» ініціативою уряду Чеської Республіки очікуються наприкінці травня – на початку червня поточного року. Поставка цих боєприпасів є складовою двоєдиного завдання ЄС у прискоренні в Україну артилерійських боєприпасів та спроможностей протиповітряної оборони.

Про це сьогодні у Люксембурзі за підсумками Ради міністрів ЄС із зовнішніх відносин, за участі керівників МЗС та міністрів оборони країн-членів, заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель.

«Ми не маємо забувати про нестачу боєприпасів калібру 155 мм для ведення бойових дій. Багато країн приєдналися до чеської ініціативи, щоб шукати боєприпаси по усьому світові. Перші доставки надійдуть наприкінці травня і до перших чисел червня. Інші країни продемонстрували готовність брати участь у німецькій ініціативі з координації у поставках в Україну протиповітряних спроможностей та боєприпасів», – сказав Боррель.

Україна та Чехія підготували шість ключових проєктів спільного виробництва, які стосуються виробництва боєприпасів, зброї, ремонту танків, а також потенційного виробництва навчальних літаків.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter