Президент утворив вісім сільських та селищних військових адміністрацій на Запоріжчині

Влада
Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про створення восьми сільських та селищних військових адміністрацій в Мелітопольскому, Василівському та Пологівському районах Запорізької області та призначив керівників цих адміністрацій.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на тексти документів, опублікованих на офіційному сайті президента.

На виконання Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Указом №239/2024 від 23 квітня 2024 року створено: 

Водянську, Роздольську сільські та Михайлівську селищну військові адміністрації Василівського району Запорізької області; Кирилівську та Приазовську селищні, Чкаловську та Терпіннівську сільські військові адміністрації Мелітопольського району; Малотокмачанську сільську військову адміністрацію Пологівського району.

У Василівському районі Водянську сільську адміністрацію очолив Андрій Іванович Греченко. Людина з аналогічним ПІБ є одним з засновників фермерського господарства «Ветеран» у с. Водяне. Роздольську військову сільську адміністрацію очолив Андрій Миколайович Третяк, який до цього був заступником голови Роздольської сільської ради; Михайлівську селищну – Віталій Олександрович Бабанін, який до цього був головним спеціалістом відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури та екології  Василівської районної державної адміністрації.

Кирилівську селищну військову адміністрацію Мелітопольського району очолив Іван Володимирович Малєєв, який керує громадою вже більше 10 років. На посаду начальника Приазовської адміністрації призначнений Андрій Володимирович Орлов, Чкалівською військовою адміністрацією керуватиме Андрій Андрійович Ларіонов, колишній податківець, а з 2014 року фізична особа-підприємець з Веселого; Терпіннівською – Андрій Валентинович Сляднєв, директор Терпіннівського опорного закладу освіти «Джерело».

Малотокмачанську адміністрацію очолив Юрій Олексійович Спасський, який був начальником відділення Пологівського районного територіального центру комплектування і соціальної підтримки.

В липні 2023 року Указом президента України Володимира Зеленського на ТОТ Запоріжчини та на прифронтовій території створені десять міських, селищних та сільських військових адміністрацій. Відповідними розпорядженнями призначені керівники цих органів влади.

У жовтні 2022 року Президент України Володимир Зеленський призначив начальників Новенської та Семенівської сільських військових адміністрацій на території тимчасово окупованого Мелітопольського району Запорізької області.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter