Колаборанта-перевізника Олексія Грибка з Херсонщини апеляційний суд відправив за ґрати на 3 роки і конфіскував усе його майно

Влада
Автостанція на окупованій Херсонщині. Фото: ТАСС

Херсонський апеляційний суд переглянув вирок Херсонського міського суду Олексію Грибку, власнику херсонського ТОВ «Авто-Лайф», яке займається пасажирськими перевезеннями. За незаконну співпрацю з окупаційною владою і забезпечення роботи пасажирських автобусів на окупованій Херсонщині, Запорізькій області і Криму Грибка спочатку покарали умовним терміном і повернули йому все арештоване майно. Тепер же його відправлять на 3 роки за ґрати з конфіскацією всього майна.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок Херсонського апеляційного суду від 23 квітня.

З апеляційною скаргою на вирок Херсонського міського суду від 26 січня звернувся прокурор. Він вказав, що цей вирок був занадто м’яким і невідповідним ступеню тяжкості вчиненого кримінального злочину. Як відомо, суд першої інстанції покарав за співпрацю з окупантами Олексія Грибка, власника херсонського ТОВ «Авто-Лайф» умовним терміном і повернув йому все арештоване раніше майно.

Апеляційний суд визнав, що рішення Херсонського міського суду про звільнення Олексія Грибка від відбування основного покарання з випробуванням не можна визнати законним і обґрунтованим.

Новий вирок суду для Грибка за ч. 4 ст. 111-1 КК України: 3 роки позбавлення волі з конфіскацією всього майна. 

У Олексія Грибка попередньо підлягають конфіскації 2 квартири, 18 машин і автобусів і корпоративні права на ТОВ «Авто-Лайф» зі статутним внеском 1 млн. грн. Усе це майно раніше у нього арештували, але вироком суду першої інстанції мали повернути.

Ще Олексію Грибку заборонено обіймати посади в органах влади і органах самоорганізації населення, а також займатися підприємницькою діяльністю у сфері надання послуг пасажирських перевезень наземним транспортом міжміського і приміського сполучення протягом 10 років.

Вирок апеляційного суду одразу після проголошення набрав законної сили, але він може бути оскаржений в касаційному порядку протягом 3 місяців у Верховному Суді України.

Як повідомляв ЦЖР, Грибко Олексій Сергійович, уродженець Голої Пристані Скадовського району Херсонщини, власник ТОВ «Авто-Лайф» у липні 2022 року добровільно взяв участь у нараді окупаційної адміністрації з перевізниками Херсонщини в захопленому приміщенні ДП «Херсонський облавтодор» за адресою: м. Херсон, вул. Поповича, 23. На цій нараді окупанти закликали присутніх зареєструвати свої підприємства і свою підприємницьку діяльність за вимогами РФ та відкрити рахунки у їхньому «Промсвязьбанку» для сплати податків державі-агресору. 

Олексій Грибко погодився з цими вимогами і дав вказівку своїй підлеглій підготувати статутні документи, паспорти маршрутів, розклад руху маршрутів для незаконного органу влади. Заступниця гендиректора ТОВ «Авто-Лайф» виконала наказ власника підприємства, однак співпрацювати з окупаційною владою Херсонщини відмовилась. 

У подальшому Олексій Грибко незаконно зареєстрував ТОВ «Авто-Лайф» у російській юрисдикції за назвою ООО «Авто-Лайф» (ЕГРН 1229500003655). Також він здійснював пасажирські перевезення з серпня по жовтень 2022 року за маршрутами Херсон – Запоріжжя до КПВВ «Василівка», Херсон – Керч, Гола Пристань – Кардашинка, Рибальче – Олешки, Гола Пристань – Буркути, Олешки – Залізний Порт, Гола Пристань – Нова Збур’ївка, Гола Пристань – Кохани.

В суді Олексій Грибко повністю визнав свою вину і розкаявся. 

Олексій Грибко – екс-депутат Голопристанської райради від Партії регіонів. Також він балотувався в депутати Голопристанської райради від «Нашого краю», але не зміг набрати потрібної кількості голосів.

Раніше, будучи депутатом райради від Партії регіонів, Грибко став учасником гучного скандалу: у 2011 році Головавтотрансінспекція виявила в діяльності ТОВ «Авто-Лайф» серйозні порушення і мала позбавити його ліцензії, але завдяки партійним зв’язкам з керівництвом району підприємство продовжувало працювати. Начальнику Головавтотрансінспекції за негативні результати перевірки фірми Грибка пригрозили звільненням і до логічного завершення справа не дійшла.