Прикордонник Іван Циба з селища Рикове на Херсонщині отримав підозру за дезертирство

Влада

23-річний прикордонник Іван Циба з селища Рикове Генічеської громади Херсонщини отримав від Державного бюро розслідувань заочну підозру в дезертирстві. За самовільне залишення місця служби після повномасштабного вторгнення Росії в Україну йому світить від 5 до 12 років позбавлення волі.

Про це з посиланням на оприлюднену підозру повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що 23-річний Циба Іван Юрійович у березні 2021 року підписав контракт про проходження військової служби в Держприкордонслужбі України терміном на 3 роки. Перед початком великої війни його призначили молодшим інспектором прикордонної служби І категорії, старшим майстром відділення інженерного облаштування державного кордону відділу прикордонної служби «Преображенка» прикордонного загону Південного регіонального управління Держприкордонслужби – на адмінмежі з окупованим Кримом. 

20 березня 2022 року особовий склад відділу прикордонслужби «Преображенка» отримав наказ про передислокацію до Миколаївської області. Однак Іван Циба наказ не виконав і перебрався до рідного селища Рикове Генічеської громади, яке тоді вже перебувало в окупації.

За дезертирство Іван Циба отримав заочну підозру за ч. 4 ст. 408 КК України. Йому світить від 5 до 12 років позбавлення волі.

  • Як повідомляв ЦЖР, Святошинський районний суд Києва оголосив вирок Сергію Меркотану, колишньому начальнику метеорологічної служби Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України, який до окупації  Автономної Республіки Крим, був розташований у Феодосії. Колишній військовий навесні 2014 року порушив присягу та не з’явився на службу до місця тимчасового базування військової частини у Запоріжжя, натомість вступив на службу до російської армії.