В Україні з 18 травня оновити дані в ТЦК мають абсолютно всі чоловіки від 18 до 60 років – Генштаб

Влада

З 18 травня оновити дані в ТЦК мають абсолютно всі чоловіки від 18 до 60 років, зокрема ті, у кого закінчилась дія висновку ВЛК з попереднього року.

Про це повідомив представник Генерального штабу Збройних сил України, полковник Юрій Глущенков в інтерв’ю Радіо НВ.

«З 18 травня запрацює електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного і резервіста. У громадян буде можливість авторизувати свої дані через електронний кабінет, через візит до ЦНАП і також безпосередньо до ТЦК. Це буде зроблено з метою розвантаження ТЦК і щоб зробити зручніший спосіб оновлення даних для громадян», – зазначив Глущенков.

Він додав, що це стосується абсолютно всіх чоловіків від 18 до 60 років.

«Це тісно пов’язано з тим, що зараз введено правовий режим воєнного стану, оголошена мобілізація, і держава повинна знати кількість людей, які перебувають у неї на військовому обліку. Незважаючи на те, чи він придатний або обмежено придатний, непридатний до військової служби», – зазначив представник Генштабу.

Він зауважив, що поняття «обмежено придатний» законом 10313 виключено, зараз громадяни матимуть статус або «придатний до військової служби», або «непридатний до військової служби». Таким чином, ця інформація буде внесена до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів.

Глущенков зазначив, що оновити дані повинні і ті, хто раніше ставав на облік, але має протермінований висновок ВЛК. Він нагадав, що висновок ВЛК діє лише рік. Тож чоловіки, які мають висновок ВЛК з 2023 року, але станом на 18 травня йому вже більше року, так само повинні оновити дані в ТЦК.

Нагадаємо:

  • 7 лютого 2024 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні урядовий законопроєкт №10449 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.
  • 11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт про мобілізацію. Із документу вилучили норми про демобілізацію військовослужбовців після 36 місяців служби.
  • Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку, який Верховна Рада ухвалила 11 квітня.
  • Міністерство оборони України повідомило, що новий Закон про мобілізацію набере чинності вже від 18 травня. Однією з норм, яка стосується мільйонів українських чоловіків, є обов’язок оновити свої дані протягом 60 днів. Українські чоловіки віком від 18 до 60 років більше не зможуть отримати закордонні паспорти та паспорти громадянина України за межами нашої держави. Відповідну постанову № 443 Кабінет міністрів ухвалив 23 квітня.