Гауляйтер Хрестівської громади Максим Кацідан з Херсонщини, про якого писав ЦЖР, отримав підозру СБУ

Влада
Колаборант Максим Кацідан. Фото з соцмереж

31-річний Максим Кацідан, голова окупаційної адміністрації Хрестівської громади Каховського району Херсонщини, отримав від СБУ заочну підозру в колабораційній діяльності. Йому світить до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Центр журналістських розслідувань писав про злочини Максима Кацідана ще в липні 2023 року.

Повідомлення про підозру оприлюднене на офіційному сайті Офісу генерального прокурора України.

Слідчі СБУ підтвердили інформацію ЦЖР про те, що 31-річний Кацідан Максим Ігорович добровільно очолив так зване «Крестовское сельское поселение» – окупаційну адміністрацію в Хрестівській сільській громаді Каховського району Херсонщини. 

За скоєний злочин Максиму Кацідану заочно повідомили підозру в колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Санкція статті передбачає від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомляв ЦЖР, Максима Кацідана представили гауляйтером Хрестівки 14 вересня 2022 року. Сам він з березня 2020 року очолював місцеве комунальне підприємство «Надія». Кацідан – мешканець села Надеждівка Хрестівської громади.

«Кацідан раніше бігав у вишиванці, а з приходом окупантів різко став російським «патріотом». Він здавав загарбникам АТОвців, патріотично налаштованих до України односельців, організував продаж товарів і пального з Криму. На своїй посаді в КП «Надія» працював абияк – в Надеждівці завжди з благоустроєм був безлад. Сам Кацідан брехливий, жадібний і дуже хитрий. Не дивно, що росіянам він припав до душі», – розповідали ЦЖР мешканці Хрестівської громади.

Відомо, що на співпрацю з окупантами пішли більшість родичів Максима Кацідана. 

  • Як повідомляв ЦЖР, 50-річний Олексій Власов з Каховки, фігурант наших публікацій, отримав від СБУ заочну підозру в колабораційній діяльності. Він у серпні 2022 року очолив відділ культури окупаційної адміністрації міста.