Три окупаційних директори шкіл на Херсонщині і Запоріжжі отримали від СБУ підозри в колабораційній діяльності

Влада
Наталія Карпачова, Олексій Кліценко, Євгенія Півненко, колаборанти
Наталія Карпачова, Олексій Кліценко, Євгенія Півненко, колаборанти

Головне управління СБУ у Києві та Київській області заочно повідомило підозри в колабораційній діяльності трьом окупаційним директорам захоплених шкіл на півдні України. А саме: 69-річній Євгенії Півненко з селища Каланчак Скадовського району і 39-річній Наталії Карпачовій з села Рівне Генічеського району Херсонщини, а також 50-річному Олексію Кліценку з селища Кам’янка Запорізької області. Усім їм світить позбавлення волі на строк до 3 років або виправні роботи на строк до 2 років.

Про це з посиланням на оприлюднені тексти підозр повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі СБУ встановили, що 69-річна пенсіонерка Півненко Євгенія Василівна з селища Каланчак Херсонської області добровільно очолила захоплену окупантами школу №3 в Скадовську. 

Вона раніше була помічницею народного депутата України восьмого скликання Федора Негоя на громадських засадах. 

39-річна Карпачова Наталія Миколаївна з села Рівне Генічеської громади Херсонщини незаконно очолила місцеву школу. До свого переходу на бік ворога вона працювала в Рівненській школі завучем. 

Про її співпрацю з окупантами писав телеграм-канал Генічеськ UA.

50-річний Кліценко Олексій Олександрович з селища Кам’янка Запорізької області незаконно очолив захоплену місцеву школу. Окупанти її назвали «Средняя общеобразовательная школа пгт Куйбышево».

Усі ці окупаційні директори шкіл впроваджували «стандарти» освіти держави-агресора, російську мову викладання, розвішували в захоплених навчальних закладах російську символіку, підбирали вчителів і переслідували законних працівників.

Євгенії Півненко, Наталії Карпачовій і Олексію Кліценку заочно повідомлено підозри в колабораційній діяльності за ч. 3 ст. 111-1 КК України. Санкція статті передбачає виправні роботи на строк до 2 років або арешт на строк до 6 місяців або позбавлення волі на строк до 3 років.

  • Як писав ЦЖР, Служба безпеки України повідомила про підозру завідувачці Центру підвищення професійної майстерності педагогічних працівників в окупованому Криму Катерині Крижко. Під її керівництвом були створені спеціальні «методичні» матеріали для кримських вчителів.