СБУ повідомила про підозру Катерині Крижко, яка створювала методички з пропаганди для кримських вчителів

Крим
Катерина Крижко, завідувачка Центру підвищення професійної майстерності педагогічних працівників в окупованому Криму. Фото: Радио Крым

Служба безпеки України повідомила про підозру завідувачці Центру підвищення професійної майстерності педагогічних працівників в окупованому Криму Катерині Крижко. Під її керівництвом були створені спеціальні «методичні» матеріали для кримських вчителів.

Про це повідомляє пресслужба Головного управління СБУ в АРК.

За даними слідства, у 2022 році Крижко ввійшла до складу «робочої групи», яка має впровадити в школах окупованого півострова кремлівську програму «патріотичного» виховання.

У «методичках», створених під керівництвом Катерина Крижко, педагогів навчають викладати псевдоісторію та ефективно поширювати кремлівські наративи.

«Фігурантка регулярно проводить «семінари з підвищення кваліфікації», під час яких вчителі відпрацьовують навички поширення російської пропаганди. Основана мета таких «заходів» навчити освітян прищеплювати дітям ненависть до України», – повідомили в СБУ.

У 2023 році Крижко отримала звання «заслужений працівник освіти».

Катерині Крижко повідомлено про підозру ч.3 ст.111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Оскільки зловмисниця перебуває на непідконтрольній території України, тривають комплексні заходи для притягнення її до відповідальності за злочини проти України.

Нагадаємо:

  • Вчительку молодших класів з Мирного на Мелітопольщині Антоніну Марцелєву, яка запустила першу школу на ТОТ Запоріжчини за російською програмою, залякувала мешканців громади вилученням дітей з родини, в разі, якщо вони ігноруватимуть навчальний процес, та роздавала інтерв’ю на підтримку країни-агресора, заочно засудили до одного року позбавлення волі.
  • Як повідомляв ЦЖР, 64-річний Олександр Кузьомінський, учасник АТО, козацький сотник і вчитель історії з селища Горностаївка і 49-річний Олег Михайлов, ексдиректор школи села Велика Благовіщенка Каховського району Херсонщини співпрацюють з ворогом. Вони допомогли російським окупантам з незаконним відкриттям захопленої школи в сусідній Костянтинівській громаді і тероризують вчителів, примушуючи їх до колабораційної діяльності.