Бізнес зобов’яжуть забезпечувати вручення повісток

Влада
Черга до ТЦК та СП Солом’янського району Києва. Фото: Майя Орел/hromadske

На місцеву владу покладуть додаткові обов’язки щодо доведення до бізнесу розпоряджень ТЦК.

Про це йдеться в матеріалі Судово-юридичної газети.

За даними видання, до статті 36 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад вносять зміни.

Тепер ці органи повинні будуть забезпечити доведення до підприємств розпорядження керівника місцевої держадміністрації (військової, військово-цивільної) або керівника ТЦК про проведення заходів мобілізації чи виклик військовозобов’язаних до ТЦК.

Закон про мобілізацію викладає пункти 1-3 щодо повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад в такій редакції:

  • забезпечення організації призову громадян на військову службу за призовом осіб офіцерського складу та альтернативну
  • (невійськову) службу, направлення для проходження базової військової служби, підготовки молоді до військової служби;
  • сприяння в організації навчальних (перевірочних) та спеціальних військових зборів;
    забезпечення доведення до підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а також населення розпорядження керівника місцевої державної адміністрації (військової, військово-цивільної) або керівника ТЦК про
  • проведення заходів мобілізації чи виклик військовозобов’язаних та резервістів до ТЦК;
  • забезпечення на території відповідних населених пунктів ведення персонально-первинного військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, забезпечення бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час;
  • організація та участь у здійсненні заходів, пов’язаних з підготовкою і виконанням завдань територіальної оборони, на відповідній території.

“Тепер місцева державна адміністрація повинна буде також здійснювати під час мобілізації своєчасне оповіщення і забезпечувати прибуття на збірні пункти та призов через ТЦК громадян, які залучаються до виконання обов’язку щодо мобілізації, забезпечувати прибуття транспортних засобів та техніки на збірні пункти та у військові частини у порядку, визначеному Законом “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, шляхом вжиття відповідних інформаційних та організаційно-технічних заходів”, – пояснюють автори матеріалу.

Відтак на ВЦА покладаються обов’язки “доведення до підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а також населення розпорядження керівника місцевої держадміністрації (військової, військово-цивільної) або керівника ТЦК про проведення заходів мобілізації чи виклик військовозобов’язаних та резервістів до ТЦК”.

Також військово-цивільна адміністрація має забезпечувати на території відповідних населених пунктів ведення персонально-первинного військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів, забезпечення бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, надання звітності з цих питань.

Нагадаємо:

  • 11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. Із документу вилучили норми про демобілізацію військовослужбовців після 36 місяців служби. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон.
  • Міністерство оборони України повідомило, що новий Закон про мобілізацію набере чинності вже від 18 травня. Документ, серед іншого, передбачає, що чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника. Також військовозобов’язані на час дії воєнного стану повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.