Військовозобов’язані не зможуть оновити дані у ЦНАПах, бо уряд досі не надав доступ до баз – ЗМІ

Влада
Черга до ТЦК та СП Солом’янського району Києва. Фото: Майя Орел/hromadske

У ЦНАПів досі немає доступу до необхідних баз та систем для оновлення даних військовозобов’язаних. Його повинен був надати уряд.

Про це повідомляє Liga.net, посилаючись на співрозмовника в одній із місцевих адміністрацій Харківської області.

“Немає навіть технічної можливості брати участь у процесі”, – заявило джерело видання.

Цю інформацію підтвердили також у Львівській ОВА. Там додали, що досі не було й навчань для працівників, як саме працювати з цими системами у ЦНАПі.

В адміністрації сподіваються, що до 17 травня будуть прийняті усі нормативно-правові документи, буде надано доступ і проведено тренування.

Водночас депутатка від “Євросолідарності” та членкиня комітету з нацбезпеки та оборони Ірина Фріз наголосила, що підзаконні документи в цьому питанні – зона відповідальності саме уряду, а не парламенту.

“Він же несе пряму відповідальність за організацію механізмів оновлення персональних даних громадянами протягом 60 днів як через ЦНАП, так і через електронний кабінет”, – додала Фріз.

Нагадаємо:

  • 11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. Із документу вилучили норми про демобілізацію військовослужбовців після 36 місяців служби. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон.
  • Міністерство оборони України повідомило, що новий Закон про мобілізацію набере чинності вже від 18 травня. Документ, серед іншого, передбачає, що чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника. Також військовозобов’язані на час дії воєнного стану повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.