Зеленський підписав закон про збільшення штрафів за порушення правил мобілізації

Влада
Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський 17 травня підписав закон, який передбачає збільшення штрафів за порушення призовниками, військовозобов’язаними та резервістами правил мобілізації та військового обліку.

Про це свідчить картка закону №10379 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за військові правопорушення» на сайті Верховної Ради.

Згідно з документом, очікується, що розмір штрафів за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період для громадян будуть наступними:

  • за порушення правил військового обліку: штраф від 3 400 до 5 100 гривень, за повторне порушення або в особливий період – від 17 000 до 25 500 гривень;
  • за порушення законодавства про оборону та мобілізацію у мирний час: від 5 100 до 8 500 гривень – для громадян, від 17 000 до 34 000 гривень – для посадових та юридичних осіб;
  • за порушення законодавства про оборону та мобілізацію у воєнний час: від 17 000 до 25 500 гривень – для громадян, від 34 000 до 59 500 гривень – для посадових та юридичних осіб.

Штрафи накладатимуть впродовж трьох місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з моменту його вчинення.

Також законопроєкт передбачає, що в ТЦК та СП можуть не складати протоколи за порушення правил військового обліку та мобілізації за статтями 210 та 210-1 КУпАП у випадку неявки належно повідомленої особи та за наявності у ТЦК документів, що підтверджують отримання виклику.

Нагадаємо:

  • 9 травня 2024 року Верховна Рада ухвалила закон №10379 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за військові правопорушення», який передбачає збільшення штрафів за порушення правил мобілізації, зокрема, для тих, хто ухиляється від мобілізації.