Зеленський у 80-ті роковини депортації кримських татар: Зло геноциду пішло проти України, почавши з Криму

Влада
Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський у 80-ті роковини злочинної депортації кримських татар з їх історичної Батьківщини наголосив, що зло геноциду «пішло проти України, почавши з Криму», а вказав на важливість перемоги України «над злом окупації» і «справедливості покарання» за всі російські злочини.

Про це Зеленський написав на своїй сторінці у Facebook.

«Вісімдесят років тому був скоєний один з найстрашніших злочинів проти життя людей: радянська влада депортувала кримськотатарський народ. І дітей, і дорослих – усіх. За кілька днів. Безжально. На чужу землю. Під акомпанемент брехні. Досі невідоме точне число загиблих – щонайменше свою третину кримськотатарський народ втратив від цієї депортації. І повернутись додому люди змогли лише через десятки років», – зазначив глава держави.

При цьому він наголосив, що за цей злочин злочинець не був покараний, а режим, який його здійснив, не був засуджений.

«Зневага до людського життя і державне насильство, які панували в минулому столітті, відродились у наш час. Десять років тому старе зло – зло геноциду – оновило форму, змінило ідеологічне прикриття, але не змінило своєї сутності та мішеней і так само пішло проти України, почавши з Криму», – заявив Зеленський.

«Наш спільний історичний обовʼязок – відповісти на удари Росії стійкістю наших людей, перемогою нашої держави над злом окупації та справедливим покаранням за всі російські злочини цієї війни, починаючи від 2014 року. Захищаючи зараз Україну, наших людей і правду про те, що відбувалось на нашій землі, ми вшановуємо памʼять усіх, чиє життя було знищене, та утверджуємо силу людяності – силу для наших наступних поколінь», – вказав президент.

Як повідомлялось, 18 травня в Україні вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу. Меморіальні заходи до 80-х роковин злочинної депортації сталінським режимом кримських татар з їх історичної Батьківщини – Кримського півострова, прозодять у Києві, Одесі та Львові.

Нагадаємо:

  • Щорічно 18 травня в Україні традиційно проходять меморіальні заходи, присвячені пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. В цей день згадують трагічні події 1944 року, коли корінний народ Криму – кримських татар – вислали за межі півострова в Середню Азію і віддалені райони Росії. Всього було депортовано понад 180 тисяч осіб. В дорозі і в перші роки в місцях депортації від голоду і хвороб загинули 46% кримських татар.
  • У Криму щорічно з нагоди річниці Дня депортації проходили масові заходи, в тому числі траурний мітинг в центрі кримської столиці. Але після окупації півострова росією в березні 2014 року, проведення подібних акцій в центрі Сімферополя заборонили. Не проводяться жалобні мітинги і в населенних пунктах півострова.